Nauka zdalna od września 2022? Ministerstwo podjęło WAŻNĄ decyzję

2022-07-27 10:58
szkoła
Autor: pexels.com szkoła

Choć wakacje trwają w najlepsze, a do rozpoczęcia roku szkolnego 2022/23 zostało jeszcze dużo czasu, to wiele osób zastanawia się, jak będzie wyglądał tryb nauczania od września 2022. Ministerstwo Zdrowia podjęło ważną decyzję związaną z przechodzeniem w tryb nauki zdalnej. Sprawdzilismy, jakie zmiany czekają uczniów od września.

Czy we wrześniu 2022 wrócimy do szkoły? Od kiedy nauka zdalna? Te pytania zadaje sobie większość uczniów. Tryb nauki we wrześniu 2022 wzbudza wiele emocji, ponieważ istnieje ryzyko kolejnej fali koronawirusa. Tym bardziej, że Ministerstwo Zdrowia poinformowało o realnej możliwości zwiększenia się dziennej liczby zachorowań na Covid-19. To właśnie ona wpłynie na decyzję odnośnie trybu nauki w pierwszych miesiącach nadchodzącego roku szkolnego 2022/23. Resort zdrowia, w porozumieniu z ministerstwem edukacji i nauki stworzył też specjalny projekt, który ma pomóc dyrektorom placówek w przechodzeniu w tryb nauki zdalnej.

Nowe przedmioty w planie lekcji od września 2022. Uczniowie nie będą się nudzić!

LUNCHBOX DO SZKOŁY I PRACY [Kasia Węsierska GOTUJE] | ESKA XD - Fit vlog #46

Nauka zdalna - zmiany

Tryb przechodzenia na naukę zdalną może zostać zmieniony. Ministerstwo Edukacji i Nauki udostępniło projekt, który ma regulować zasady przechodzenia szkół na naukę zdalną. Według jego założeń dyrektor placówki będzie zobowiązany do zorganizowania lekcji w trybie zdalnym w sytuacji, gdy zajęcia zostaną zawieszone z powodu zagrożenia bezpieczeństwa uczniów. Dyrektor, w porozumieniu z radą pedagogiczną, będzie mógł czasowo zmodyfikować rozkład zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Nauka zdalna wrzesień 2022 - w jakich przypadkach?

Nauka zdalna, zgodnie z projektem, mogłaby zostać wprowadzona w związku z:

  • organizacją i przebiegiem imprez ogólnopolskich lub międzynarodowych,
  • nieodpowiednią temperaturą zewnętrzną lub w pomieszczeniach, w których są prowadzone zajęcia z uczniami,
  • zagrożeniem związanym z sytuacją epidemiologiczną,
  • innym nadzwyczajnym zdarzeniem

Wrzesień 2022 - nauka zdalna

Czy nauka zdalna od września 2022 stanie się faktem zależy przede wszystkim od wzrostu zachorowań na Covid-19. Na ten moment prognozy nie wskazują dużego skoku średniej liczby zakażeń. Jednak resort zdrowia podkreśla, że powinniśmy być przygotowani na taką ewentualność. Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek wierzy w to, że uda się rozpocząć naukę po wakacjach w trybie stacjonarnym. Co więcej, resort ściśle współpracuje z ministerstwem zdrowia tak, aby uniknąć zamykania szkoły w czasie trwania roku szkolnego. Wszystko jednak okaże się pod koniec sierpnia.

Kiedy są wyniki rekrutacji do szkół średnich 2022? [DATA, TERMIN]

Sonda
Czy jeśli sytuacja będzie trudna, to dzieci powinny uczyć się zdalnie?

Jaki nauka zdalna, izolacja i brak kontaktu z rówieśnikami wpłynęły na dzieci? Posłuchaj podcastu DROGOWSKAZY.

Listen to "Skutki pandemii u dzieci" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze