Nauka zdalna od WRZEŚNIA 2022? Minister TYMI słowami nie zostawił wątpliwości!

i

Autor: Bartlomiej Magierowski/East News Nauka zdalna od WRZEŚNIA 2022? Minister TYMI słowami nie zostawił wątpliwości!

Nauka zdalna od WRZEŚNIA 2022? Minister TYMI słowami nie zostawił wątpliwości!

2022-07-01 9:32

Nauka zdalna od września 2022 wzbudza duże emocje wśród nauczycieli, ale przede wszystkim rodziców i uczniów. Internauci zadają coraz więcej pytań w tej kwestii mając na uwadze ostrzeżenia ekspertów odnośnie zbliżającej się kolejnej fali zachorowań. Ma ona rozpocząć się jesienią. Co wiadomo, jeśli chodzi o naukę po wakacjach? Komentarz ministra edukacji podrzucamy na naszej stronie.

Spis treści

  1. Nauka zdalna od września 2022? KOMENTARZ

Nauka zdalna od września 2022 wzbudza duże emocje wśród rodziców wielu uczniów. Istnieje bowiem widmo kolejnej trudnej sytuacji epidemicznej. Adam Niedzielski poinformował, że na jesień można spodziewać się zwiększenia dziennej liczby zachorowań na koronawirusa, co ostatecznie może przemienić się w falę. Przekazał również, że będą pojawiać się nowe mutacje, które są odporne na immunizację. Minister Zdrowia, w rozmowie z Polską Agencją Prasową, zauważył, że kilka tygodni temu mieliśmy do czynienia z około 300 zakażeniami dziennie, a obecnie jest to przedział od 500 do 600. W związku z tym pytania o to, czy będzie nauka zdalna po wakacjach 2022 są jak najbardziej zasadne. Dużo gorsza sytuacja epidemiczna ma miejsce w Portugalii, Włoszech, Hiszpanii, Grecji, Holandii, Danii, czy Niemiec. Właśnie u naszych zachodnich sąsiadów letnia fala zachorowań już sieje postrach. Dziennie odnotowywanych jest ponad 100 tysięcy zakażeń.

Jakie będzie lato 2022? REKORDOWE upały i tropikalne deszcze w wakacje! [PROGNOZA]

Sonda
Czy jeśli sytuacja będzie trudna, to dzieci powinny uczyć się zdalnie?
IGA ŚWIĄTEK BEZ TAJEMNIC [RODZICE, SUKCESY, IDOLE] | ESKA XD - Niesportowe zachowanie #52

Nauka zdalna od września 2022? KOMENTARZ

Prognozy jeszcze nie wskazują ogromnego wzrostu zakażeń we wrześniu i w październiku. Resort mimo to przekonuje, że przygotowuje się na taki scenariusz. Minister edukacji i nauki, Przemysław Czarnek zapytany został, w Programie I Polskiego Radia o przygotowanie szkół na ewentualne zaostrzeniu sytuacji związanej z dziennymi zakażeniami w Polsce i ewentualnym przejściem na tryb nauki zdalnej.

Horoskop miłosny na WAKACJE 2022. Kto się zakocha i przeżyje szalone lato?

Przemysław Czarnek jest przekonany, że uda się rozpocząć naukę po wakacjach w trybie stacjonarnym. Odpowiedział również, że dzięki ścisłej współpracy z ministrem zdrowia uda się uniknąć zamykania szkoły w czasie trwania rokus szkolnego.

Jestem przekonany, że nasze doświadczenia, nasze przygotowania, nasze sprawdzone działania spowodują, że już 1 września 2022 roku wrócimy w trybie stacjonarnym do nauki i będziemy w niej trwać przez kolejny rok szkolny

- powiedział. Szef resortu edukacji jednocześnie przyznał, że działanie, które było skuteczne było zauważalne podczas poprzednich fal. Wówczas szkoły funkcjonowały w trybie stacjonarnym, z wyjątkami w okresie bożonarodzeniowym i okołoferyjnym.