Nauka zdalna od września 2021 już pewna?! W sierpniu zanosi się na wielkie zmiany

2021-07-31 9:28
Nauka zdalna
Autor: Pixabay

W jakim trybie uczniowie wrócą do szkół we wrześniu? Ta informacja interesuje wszystkich, bo czasu zostało coraz mniej. Eksperci przewidują, że druga połowa sierpnia może przynieść znaczny skok liczby osób zakażonych koronawirusem. Czy w tej sytuacji szkoły ponownie zostaną zamknięte, a dzieci przejdą na tryb zdalny?

Nauka zdalna od września 2021 roku? Wizja ponownego zawieszenia zajęć stacjonarnych w szkołach przeraża wszystkich uczniów, którzy nie kryli zmęczenia trwająca ponad pół roku przerwą od uczestnictwa w odbywających się w tradycyjnej formie lekcjach. Do tej pory minister edukacji Przemysław Czarnek zapowiadał, że najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest ten, który zakłada powrót uczniów do placówek już 1 września. Eksperci obawiają się jednak, że w drugiej połowie sierpnia do Polski dotrze czwarta fala pandemii, co może poskutkować wprowadzeniem rozwiązań z roku poprzedniego.

Druga połowa sierpnia to moment, kiedy możemy spodziewać się dużej, żeby nie powiedzieć bardzo dużej, liczby osób zakażonych koronawirusem - zdradził w rozmowie z Polskim Radiem 24 dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego, prof. Grzegorz Gielerak.

Czy to oznacza, że uczniowie powinni być przygotowani na powrót nauki zdalnej we wrześniu 2021?

Nauka zdalna - wrzesień 2021

Na ten moment Ministerstwo Edukacji i Nauki nie podjęło konkretnej decyzji. Minister edukacji zapowiedział jednak, że członkowie resortu rozważają wszelkie scenariusze. Jednym z nich jest ponowne wprowadzenie trybu hybrydowego z założeniem, że zaszczepione dzieci nie będą liczyły się do puli 50% obecnych w szkole. Polska Akademia Nauk apeluje jednak o otwarcie placówek zgodnie z pierwotnym planem, wskazując na to, że dzieci nie chorują co do zasady ciężko po zakażeniu koronawirusem.

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?
Najnowsze