Nauka zdalna i hybrydowa - do kiedy szkoły zamknięte w Polsce? Kiedy powrót do szkoły?

2020-10-19 14:43 Rafał Wróblewski
Nauka zdalna i hybrydowa - do kiedy szkoły zamknięte w Polsce? Kiedy powrót do szkoły?
Autor: Andrzej Hulimka/REPORTER / EAST NEWS Nauka zdalna i hybrydowa - do kiedy szkoły zamknięte w Polsce? Kiedy powrót do szkoły?

Szkoły w Polsce przeszły na tryb nauczania mieszanego lub całkowicie zdalnego. To efekt decyzji, którą podjął Prezes Rady Ministrów, Mateusz Morawiecki po tym, gdy liczba zachorowań szybko zaczęła rosnąć. Kiedy powrót do szkoły? Czy da się ustalić datę otwarcia szkół i powrotu do tradycyjnego nauczania? Sprawdzamy na ESKA.pl.

Spis treści

  1. Nauka zdalna i hybrydowa - do kiedy?

Nauka zdalna i hybrydowa - do kiedy szkoły zamknięte w Polsce? Kiedy powrót do szkoły? Z takimi pytaniami mierzą się uczniowie, ale również ich rodzice po tym, gdy premier, Mateusz Morawiecki, zdecydował się podjąć decyzję w sprawie ważnych zmian w edukacji. Prezes Rady Ministrów poinformował, że szkoły ponadpodstawowe i wyższe będą zamknięte od 19 października. Lekcje online nie dotyczą wszystkich uczniów. Z takiego trybu nauczania korzystają osoby uczęszczające do szkoły z powiatu zakwalifikowanego do czerwonej strefy. Tryb nauki hybrydowej, czyli mieszanej, dotyczy uczniów szkół z powiatów będących w żółtych strefach. 

Nauka zdalna i hybrydowa - do kiedy?

Uczniowie szkół ponadpodstawowych w strefie czerwonej przeszli do na tryb kształcenia na odległość. W strefie żółtej natomiast przeszli na tryb mieszany. W tym systemie ok. 50 procent uczniów przychodzi tradycyjnie na zajęcia w szkołach, a drugie 50 procent pozostaje w domu. Dyrektorzy muszą wdrożyć procedury i ustalić grafik obrazujący, kto uczy się zdalnie a kto stacjonarnie. Do kiedy potrwa takie rozwiązanie? Wszystko zależy od stref: zielonej, żółtej i czerwonej, które ustalane są co 14 dni.

  • Jeśli 17 października, któraś ze szkół znajdowała się w strefie żółtej, a pod koniec miesiąca będzie w strefie czerwonej, oznacza to, że wszyscy uczniowie muszą przejść na tryb zdalny. 
  • Jeśli 17 października, któraś ze szkół znajdowała się w strefie czerwonej, a pod koniec miesiąca będzie w strefie żółtej, oznacza to, że szkoły wprowadzą tryb hybrydowy.

Strefa zielona w danym powiecie oznacza, że wszyscy uczniowie wrócą do tradycyjnego odbywania zajęć. Data powrotu do szkoły nie jest znana, bo wszystko zależy od sytuacji epidemicznej w naszym kraju. Chrońcie zdrowie swoje i swoich bliskich. 

Jesień 2020 - hity, które rozgrzeją w najbardziej kapryśny dzień! [WIDEO]
Najnowsze