Nauka zdalna 2022 wprowadzona NIEPOTRZEBNIE? Wiceminister wyjaśnia!

2022-01-28 14:44
Nauka zdalna 2022 wprowadzona NIEPOTRZEBNIE? Wiceminister wyjaśnia!
Autor: canva.com Nauka zdalna 2022 wprowadzona NIEPOTRZEBNIE? Wiceminister wyjaśnia!

Trzeba było podjąć decyzję o nauce zdalnej w szkołach, ponieważ gwałtownie wzrasta liczba zachorowań, ale zdajemy sobie sprawę z mankamentów nauczania na odległość - powiedział w środę wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski. Poznajcie więcej szczegółów już teraz.

Nauka zdalna 2022 wprowadzona niepotrzebnie? Pojawiło się wiele opinii, że szkoły zamknięte 2022 to fatalny pomysł i nie było ku temu powodów. Do sprawy postanowił odnieść się wiceminister edukacji, Dariusz Piontkowski. Powiedział, że taką decyzję trzeba było podjąć, ponieważ gwałtownie wzrasta liczba zachorowań, a mówi o tym Główny Inspektor Sanitarny. Argumentował, że to przekłada się na funkcjonowanie służby zdrowia, ale także całego państwa. Dlatego też należało podjąć jakieś kroki, które pozwolą na obniżenie tej liczby zachorowań. Przypomniał, że okres zdalnej nauki obejmie w większości województw okres ferii zimowych: - Realnie ta nauka zdalna dla wielu województw będzie trwała dwa tygodnie, a nie cały miesiąc, zaznaczył.

Nauka zdalna 2022 - od kiedy do kiedy? Które szkoły zamknięte? [ZASADY]

Piosenki, o których dziś nikt nie pamięta. Kiedyś były to wielkie hity

Nauka zdalna luty 2022 - dlaczego jest wprowadzona?

Wiceminister edukacji i nauki podkreślił, że uczniowie, którzy mają zaległości w nauce, będą mieli możliwość ich nadrobienia. Wszystko to będąc gościem Forum Panoramy w TVP Gdańsk. Mówił: Zdajemy sobie sprawę z mankamentów nauczania na odległość i dlatego, gdy tylko mogliśmy, staraliśmy się wracać do nauczania stacjonarnego i nie podejmować decyzji o przechodzeniu na nauczanie zdalne. Już w poprzednim roku zdecydowaliśmy się na dodatkowe środki do subwencji, które przekazaliśmy samorządom, a te szkołom na organizację zajęć wspomagających. To ponad 180 mln zł na tego typu zajęcia z przedmiotów, które z punktu widzenia nauczycieli i rodziców są najbardziej potrzebne.

Nauka zdalna luty 2022 - szkoły zamknięte

We wtorek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zapowiedział, że od czwartku do końca ferii zimowych, czyli do 27 lutego, zawieszona zostanie stacjonarna nauka dla uczniów klas V-VIII szkół podstawowych i dla uczniów szkół ponadpodstawowych, a w jej miejsce wprowadzona nauka zdalna. Uczniowie młodsi - z klas I-IV, a także dzieci w zerówkach - będą się uczyć, jak dotąd -stacjonarnie. Stacjonarnie będą także pracować placówki wychowania przedszkolnego.

Nauka zdalna przedłużona? Jest jasne stanowisko Ministerstwa Edukacji i Nauki

Sonda
Nauka zdalna i powrót do szkół pod koniec lutego to dobry pomysł?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze