Nauka zdalna przedłużona? Jest jasne stanowisko Ministerstwa Edukacji i Nauki

2022-01-28 11:11
Nauka zdalna
Autor: Cristiano Minichiello/AGF/Shutterstock

Powrót zdalnego nauczania stał się faktem. Zgodnie z deklaracją ministra edukacji uczniowie klas 5-8 szkół podstawowych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych przeszli na tryb nauki zdalnej. Wielu z nich zastanawia się, na ile możliwe jest jej przedłużenie. Stanowisko MEiN nie pozostawia żadnych wątpliwości.

Nauka zdalna 2022 przedłużona - jakie są szanse na przedłużenie zawieszenia zajęć stacjonarnych w całej Polsce? Najnowsze stanowisko Ministerstwa Edukacji i Nauki nie pozostawia żadnych złudzeń. Tak jak można się było spodziewać, wskutek stale rosnącej liczby zakażeń koronawirusem, członkowie resortu podjęli decyzję o wprowadzeniu nauczania zdalnego w całym kraju od 27 stycznia do 27 lutego, czyli do końca ferii zimowych. Tryb zdalny nie obejmuje jednak wszystkich uczniów, a jedynie tych uczęszczających do klas 5-8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Oznacza to, że dzieci z klas 1-4 kontynuują naukę w placówkach. W głowach uczniów pojawiła się myśl, na ile możliwe jest przedłużenie nauki zdalnej. W tej sprawie głos zabrał Sekretarz Stanu MEiN Dariusz Piontkowski.

Sonda
Nauka zdalna przynosi efekty?

Czy nauka zdalna będzie przedłużona?

Powrót zdalnego nauczania budzi wiele emocji. Spora część uczniów zastanawia się, czy powrót do szkół 28 lutego jest już przesądzony. Na temat ewentualnego przedłużenia nauki zdalnej wypowiedział się Dariusz Piontkowski w wywiadzie dla TVP1.

Decyzje - mówiliśmy to wielokrotnie - będziemy dostosowywali do rozwoju epidemii, liczby zachorowań i tak było tym razem. Zakładamy, że uda się opanować liczbę zachorowań do końca lutego. Jeśli tak się stanie, to nie będzie konieczności przedłużania nauki zdalnej - powiedział.

Oznacza to, że resort nie ma w planach przedłużenia zawieszenia zajęć stacjonarnych dla starszych uczniów szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych. Wszelkie decyzje będą jednak podejmowane w oparciu o statystyki dotyczące sytuacji epidemiologicznej.

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze