Nauka hybrydowa 2021 od 17 maja. Na jakich zasadach będą uczyć się dzieci klas 4-6?

Szkoła uczeń
Autor: Wokandapix/Pixabay/cc0 Uczniowie już czekają na powrót do nauki stacjonarnej w szkołach

Nauka hybrydowa 2021 rozpoczyna się już lada dzień! Uczniowie klas 4-6 powrócą do nauki w tym trybie od 17 maja tego roku. Na czym dokładnie polega ten system edukacji? Co to jest nauka hybrydowa? Więcej informacji i wyjaśnień na ten temat widnieje poniżej!

Nauka hybrydowa 2021 - na czym polega ten system edukacji? To dość istotna kwestia dla uczniów klas 4-6 oraz ich rodziców, którzy już teraz przygotowują swoje pociechy na powrót do szkół. Nauka w trybie hybrydowym, to nic innego, jak połączenie nauki stacjonarnej ze zdalną. Opcja ta pozwala zachować w szkole większy dystans, a tym samym daje uczniom i nauczycielom większe poczucie bezpieczeństwa. Nauka hybrydowa została przywrócona w szkołach przez wciąż trwającą pandemię koronawirusa, jednak ten krok jest i tak dużym posunięciem do przodu.

Przypomnijmy, że już od dłuższego czasu wszyscy uczniowie uczyli się w trybie tylko i wyłącznie zdalnym, jednak maj jest miesiącem pełnym zmian. Podczas jednej z nowszych konferencji prasowych minister edukacji, Przemysław Czarnek podał daty powrotu uczniów do szkół. Od 17 maja uczniowie klas 4-6 rozpoczną naukę w trybie hybrydowym, z kolei od 29 maja już wszyscy uczniowie powrócą do nauki do placówek szkolnych. Na czym więc polega ten przejściowy tryb hybrydowy? Wyjaśniajmy poniżej! 

Co to jest nauka hybrydowa?

Nauka hybrydowa - co to jest i na czym polega? Ten tryb edukacji będzie obowiązkowy dla uczniów klas 4-6 już od 17 maja. Nauka na tych zasadach polega na chodzeniu do szkoły przez uczniów rotacyjnie. Kiedy pewna część z nich uczy się ze szkoły, druga połowa ma lekcje w trybie zdalnym i odwrotnie. 

Bezpieczna szkoła. Koronaporadnik "Będzie dobrze" Adama Federa odc. 38
Najnowsze