Nasza-klasa, Epuls, Grono, Tenbit. Co się stało z najpopularniejszymi serwisami z początku XXI wieku?

2021-01-13 14:40 jj
Nasza-klasa, Epuls, Grono, Tenbit. Co się stało z najpopularniejszymi serwisami z początku XXI wieku?
Autor: canva.com Nasza-klasa, Epuls, Grono, Tenbit. Co się stało z najpopularniejszymi serwisami z początku XXI wieku?

Przełom XX i XXi wieku, to początek ogromnej popularności portali społecznościowych. Przed erą Facebooka czy Instagrama, również mogliśmy w łatwy sposób dzielić się zdjęciami ze swoimi znajomymi. Co się stało z najpopularniejszymi serwisami? Sprawdziliśmy to dla Was.

Spis treści

  1. Nasza-klasa: czy portal dalej istnieje?
  2. Grono.net: co z popularnych forami?
  3. epuls.pl: czy portal nadal istnieje?
  4. tenbit.pl: co stało się z popularną stroną?

Nasza-klasa, Epuls, Grono, Tenbit - to najpopularniejsze serwisy społecznościowe, które powstały na przełomie XX i XXI wieku. Jeszcze zanim swoją globalną działalność rozpoczął Facebook, Snapchat, Instagram czy TikTok, mogliśmy dzielić się przeżyciami, a także komunikować się z innymi użytkownikami internetu. Ogromną popularność zdobyła Nasza-klasa, dzięki której mogliśmy odnaleźć znajomych ze szkoły i odnowić kontakt. Co się stało z najpopularniejszymi serwisami z początku XXI wieku?

Nasza-klasa: czy portal dalej istnieje?

Nasza-klasa.pl to polski portal społecznościowy, który wystartował 11 listopada 2006 roku. Pierwotnym założeniem, było umożliwienie internautom odnalezienie osób ze szkolnych lat i odnowienie kontaktu. Pierwowzorem serwisu, była założona w 1995 roku strona classmates.com. W największym szczycie popularności z naszej klasy korzystało 14 milionów użytkowników. Teraz portal nazywa się nk.pl i jest wielopoziomową platformą komunikacji, z której korzysta około miliona osób. 

Grono.net: co z popularnych forami?

Grono.net to polski portal społecznościowy, który powstał w 2004 roku. Strona była stworzona na podstawie sieci społecznych. Na początku serwis był zamknięty dla wszystkich i należało otrzymać zaproszenie od osoby, która już była użytkownikiem. Grono posiadało tysiące forów dyskusyjnych, gdzie internauci mieli rozmawiać na dowolny temat. Portal został zamknięty 2 lipca 2012 roku. 

epuls.pl: czy portal nadal istnieje?

Epuls był portalem, który opierał się na tworzeniu profili. Każdy z zarejestrowanych mógł coś o sobie napisać i umieścić zdjęcie, a także tworzyć mini-pamiętnik. Docelową grupą wiekową dla serwisu była młodzież do 20. roku życia. Epuls powstał w 2002 roku, a użytkownicy do 2008 udostępnili ponad 5 milionów zdjęć z 3 milionów kont. Portal został zamknięty 1 lutego 2017 roku. 

tenbit.pl: co stało się z popularną stroną?

Tenbit był portalem dla młodzieży. Powstał w 1998 roku. Na stronie można było korzystać z usługi poczty e-mail, tworzyć własny blog, a także galerię ze zdjęciami. W 2012 roku serwis został całkowicie zamknięty. 

Cardi B podarowała mężowi pieniądze i striptizerki | ESKA XD - Hotplota #13
Najnowsze