Najmodniejsze słowa z języka studentów 2020. Wiesz co znaczą? [QUIZ]

2020-08-24 13:23
studenci
Autor: Mateusz Grochocki/East News

ECTS, czesne, kolokwium, dziekanat i wiele innych słów na początku roku akademickiego, często budzą zdziwienie u nowych studentów. Co oznaczają wyrazy, które zaliczają się do najmodniejszych słów z języka studenckiego? Rozwiążcie nasz quiz i sprawdźcie swoją wiedzę, już teraz na ESKA.pl.

Studia dla każdego absolwenta liceum, bądź technikum to nowy rozdział w życiu. Jedni ten czas wyobrażają sobie bardzo lekko, inni zaś chcą zdobywać nową wiedzę i kształcić się w wymarzonym kierunku. Podczas pierwszych dni na uczelni, niejeden student może mocno się zdziwić nie tylko szukając sali, w której mają odbywać się zajęcia, ale również słysząc nowe wyrazy. Zdziwienie u niektórych osób mogą budzić słowa takie jak: dziekanat, indeks, ECTS, juwenalia, wejściówka lub zerówka. Co oznaczają dane wyrazy? Czy jest się czego bać? Spokojnie, to po prostu słowa ze studenckiego słownika, z którymi oswoicie się w ekspresowym tempie! Poniżej czeka na was quiz, który sprawdzi waszą wiedzę na temat studenckich słów. Sprawdźcie swoją wiedzę już teraz! Na pewno dowiecie się czegoś nowego, co was zainteresuje i przyda się w nadchodzącym roku akademickim.

Najmodniejsze słowa z języka studentów. Wiesz co znaczą?

Pytanie 1 z 10
Czesne to:
Studenci Politechniki Śląskiej skonstruowali bramę odkażającą
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze