Śnieg w Polsce

i

Autor: FOT. LUKASZ KACZANOWSKI/POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Nadciąga pogodowy armagedon! ŚNIEG i burze z gradem

2022-09-17 10:31

Jeśli mieliście plany na ten weekend, pogoda może wam je skutecznie pokrzyżować. Jak donoszą synoptycy, najbliższe dni upłyną nam pod znakiem niesprzyjających warunków pogodowych, takich jak wiatr, deszcz, grad, a nawet lokalnie występujący śnieg. IMGW wydał już specjalne komunikaty.

Pogoda na weekend 17-18 września z pewnością będzie dla wielu ogromnym rozczarowaniem. Z faktem, że lato pożegnało się już z nami na dobre chyba każdy zdążył się już oswoić, bowiem znaczne ochłodzenie przyszło do naszego kraju wraz z początkiem września. Eksperci pogodowi oficjalnie ogłosili, że tak zimno w pierwszej połowie tego miesiąca nie było od 14 lat. Ostatnie dni przyniosły jednak odczuwalną poprawę pogody. Choć do letnich temperatur wciąż było daleko, to aura była minimalnie bardziej sprzyjająca. Niestety, piątek 16 września przyniósł już zapowiadane pogorszenie pogody. Za zmiany odpowiedzialny jest cyklon Reilly, który pojawił się nad Europą, zahaczając również o nasz kraj. Szczególnie niekorzystnie zapowiadają się jednak sobota i niedziela. IMGW ostrzega przed burzami z gradem i silnym wiatrem. Lokalnie przewidywany jest także pierwszy śnieg.

Cyklon nad Europą da nam popalić. Będzie zimno i deszczowo!

Roksana Węgiel o OSIEMNASTCE. Zdradziła swoje plany!

Pogoda na weekend - grad i śnieg

Zmiany pogody będą szczególnie odczuwalne na północy Polski, gdzie Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiada silny wiatr i opady deszczu. Zapowiadane są także burze, którym towarzyszyć mogą opady gradu. To jednak nie koniec anomalii. Z prognoz udostępnionych przez Tatrzański Park Narodowy wynika, że weekend 17-18 września będzie pierwszym w tym roku, kiedy spadnie śnieg. Jak informują eksperci, biały puch na polskich szczytach może utrzymać się aż do wtorku.

Sonda
Boisz się nadejścia tegorocznej zimy?