Mundial 2022 - piosenki. Oto hymny mistrzostw świata w Katarze

2022-11-20 14:24

Mundial 2022 - jakie piosenki usłyszymy podczas tegorocznych mistrzostw świata? Wielkie turnieje w piłce nożnej kojarzą się nie tylko z meczami, ale też z całą otoczką. Muzyka już od wielu lat pełni ważną rolę podczas tych wydarzeń. Podczas imprezy w Katarze nie będzie inaczej. Oto piosenki, które będą towarzyszyły kibicom.

Mundial 2022 to będzie wyjątkowa impreza. Po raz pierwszy mistrzostwa świata odbędą się na Bliskim Wschodzie. Dodatkowo turniej zostanie rozegrany późną jesienią, a nie jak zwykle latem. Wiele osób liczy na niepowtarzalny klimat. Pomóc ma w tym muzyka. Wszyscy pamiętamy afrykańskie rytmy z MŚ w RPA czy sambę z Brazylii. Czy tym razem FIFA postawi na muzykę z elementami arabskiej kultury? Okazuje się, że tak! Przynajmniej na to wskazuje jedna z pierwszych oficjalnych piosenek, która została wydana już w kwietniu. Tegoroczne mistrzostwa będą miały oficjalny soundtrack, który składać się będzie z kilku utworów. Niektóre z nich już znamy. Jakie piosenki wybrzmią w Katarze?

ZOBACZ TAKŻE: MŚ Katar 2022 - dziewczyny piłkarzy grających na mistrzostwach. Prawdziwe piękności! [GALERIA]

Mundialowe piosenki. Oto hymny mistrzostw świata

Mundial 2022 - oficjalne piosenki

Oto lista oficjalnych piosenek na MŚ w Katarze:

  • Trinidad Cardona, Davido i AISHA - " Hayya Hayya (Better Together)"
  • MC Kekel - "MLK É LUZ, AL RIHLA"
  • Ozuna & GIMS - "Arhbo"
  • BTS - "Yet to Come"
  • Lil Baby - "The World Is Yours To Take"
  • Camilo - "Aeropuerto"

Teledyski do dostępnych utworów zamieszczamy w galerii niżej:

Mundial 2022 - kiedy?

Daty meczów w ramach Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2022 są już znane. Na tegoroczną dawkę piłkarskich emocji trzeba będzie poczekać aż do późnej jesieni, ponieważ mecz otwarcia odbędzie się 20 listopada. Finał z kolei został zaplanowany na 18 grudnia, czyli zaledwie kilka dni przed Bożym Narodzeniem.

ZOBACZ TAKŻE: MŚ 2022 Katar - TABELA, GRUPY, MECZE, STADIONY, POLSKA, TERMINARZ