mObywatel - nowa opcja dla kierowców. Jak działa mPojazd?

2019-05-11 11:01 M.C.
mObywatel - nowa opcja dla kierowców. Jak działa mPojazd?
Autor: WOJCIECH STROZYK/REPORTER / EAST NEWS Samochody

System mObywatel jest systematycznie rozbudowywany. Coraz więcej ważnych dokumentów dostaje swoje wersje elektroniczne. Dzięki temu nie musimy ich ciągle nosić ze sobą. Wystarczy smartfon z dostępem do internetu. Niedawno pojawiła się kolejna opcja - mPojazd. Na ESKA.pl dowiecie się, czym jest i jak można z niej skorzystać.

mObywatel - nowa opcja dla kierowców udostępniona w systemie! To mPojazd. Jak działa? Dla kogo jest przeznaczona? Co umożliwia? To pytania, które mogą sobie teraz zadawać wszyscy posiadacze samochodów w Polsce. A mowa przecież o ogromnej liczbie mieszkańców naszego kraju! Dziś auto posiada niemal każdy, a wiele osób nie wyobraża sobie bez niego życia codziennego. Opcja mPojazd na pewno okaże się więc bardzo przydatna.

Przeczytaj też: Aplikacja mObywatel. Jak pobrać, jak zainstalować? Jakie są możliwości? [PORADNIK]

mPojazd - co to jest?

Czym jest opcja mPojazd? To kolejne rozszerzenie systemu mObywatel, w którym pojawiają się cyfrowe wersje różnych ważnych dokumentów (dowód osobisty, legitymacja szkolna itp.). Z usługi mPojazd mogą korzystać wszyscy właściciele i współwłaściciele aut w Polsce.

Ta opcja systemu mObywatel umożliwia przechowywanie wersji elektronicznych dowodu rejestracyjnego i ubezpieczenia OC. Każda osoba zarejestrowana w Centralnej Ewidencji Pojazdów (CEP) może dołączyć te dokumenty do aplikacji. W mPojazd zobaczymy między innymi markę samochodu, rok produkcji czy termin badania technicznego.

mPojazd - jak korzystać?

Opcja mPojazd jest stopniowo aktywowana u wszystkich osób, które posiadają już aplikację mObywatel. Dostępna jest ona do pobrania w App Store i Google Play.

Najnowsze