Mocny ATAK zimy i burza śnieżna w sierpniu 2021. Ekstremalna pogoda

2021-08-09 16:33
Mocny ATAK zimy i burza śnieżna w sierpniu 2021. Ekstremalna pogoda
Autor: Karolina Misztal/REPORTER / EAST NEWS Mocny ATAK zimy i burza śnieżna w sierpniu 2021. Ekstremalna pogoda

Zima w sierpniu 2021 zaskoczyła mieszkańców, ale również pogodowych ekspertów. Nikt nie spodziewał się, że aż tak obficie spadnie śnieg, który jednocześnie wywoła ogromny paraliż na drogach. Poznajcie więcej szczegółów i zobaczcie filmik już teraz.

Spis treści

  1. Zima, śnieg sierpień 2021 - pogoda

Mocny atak zimy i burza śnieżna w sierpniu 2021 wywołała sporą dyskusję wśród internautów. Pojawiło się mnóstwo filmików, na których obficie pada śnieg, samochody były pod białym puchem, a do tego wszystkiego wiał silny wiatr wywołując jednocześnie burze śnieżną. Ekstremalna pogoda w sierpniu 2021 obecna jest na południowej półkuli Ziemi, a trudne warunki ostatnio dały się we znaki mieszkańcom Chile. Choć był to krótkotrwały atak zimy, to jednak był dużym zaskoczeniem. W ciągu kilku godzin spadło kilkadziesiąt centymetrów śniegu, co znacznie utrudniło sytuację na drogach i chodnikach. A co w Polsce? Najnowsze prognozy pogody wyraźnie pokazują, że koniec lata 2021 zbliża się wielkimi krokami.  

Co warto zabrać zimą w góry?

Zima, śnieg sierpień 2021 - pogoda

Gdy w Europie cieszymy się promieniami słońca, możemy korzystać z upałów, tak w Ameryce Południowej mamy do czynienia z deszczem i właśnie śniegiem. Jak poinformował serwis fanipogody.pl na południowej półkuli, zima ma łagodny przebieg. Zazwyczaj zamiast śniegu występują deszcze, a niebo jest mocno zachmurzone. Nawet teraz, patrząc na prognozę pogody, można zauważyć, że temperatura powietrza wynosi od 15 do 20 stopni Celsjusza, a w nocy spada do 0 stopnia Celsjusza. Mieszkańcy Chile doskonale wiedzą, jak wygląda właśnie taka "zima" w ich kraju. Nie spodziewali się jednak, że momentalnie nastąpi silna śnieżyca, która sparaliżuje całe miasto Punta Arenas. Zobaczcie sami:

Trudno w to uwierzyć, ale śnieg w Chile zniknął całkowicie kilka godzin później. W Europie, w zimowym klimacie, tyle białego puchu utrzymywałoby się kilka dni, tygodni, czy nawet miesięcy przy niskich temperaturach. 

Najnowsze