mLegitymacja - co to jest? Kiedy będzie wprowadzona?

2018-06-29 17:25
mLegitymacja - co to jest? Kiedy będzie wprowadzona?
Autor: fot. MARIUSZ GACZYNSKI/EAST NEWS Ministerstwo Cyfryzacji

Ten nowy system ma niedługo ułatwić życie wszystkim polskim uczniom i studentom. Na ESKA.pl dowiecie się, co to jest mLegitymacja i kiedy będzie ona wprowadzona.

mLegitymacja - co to jest? Kiedy będzie wprowadzona? Takie pytania mogą sobie zadawać wszyscy polscy uczniowie i studenci, którzy usłyszeli o tym nowym systemie. Ministerstwo Cyfryzacji już rozpoczęło jego testy, po których mLegitymacja wejdzie do użytku. Jej twórcy twierdzą, że korzystanie z niej ułatwi uczniom i studentom życie w sytuacjach takich jak na przykład kupowanie biletów miesięcznych.

Nowe dowody od 2019 roku - co się zmieni?

Co to jest mLegitymacja?

mLegitymacja jest częścią projektu mDokumenty, czyli pomysłu Ministerstwa Cyfryzacji na zdigitalizowanie danych osobowych obywateli Polski. mLegytymacja powstaje w wersji dla uczniów i studentów. Będzie to po prostu legitymacja na aplikację. Będzie ona zawierała te same dane co normalny dokument. Ma też być pomocna w sytuacjach takich jak np. kontrola biletów, wejście do kina czy biblioteki.

mLegitymacja - od kiedy będzie w użytku?

Testy mLegitymacji już się rozpoczęły. Na razie korzystają z niej uczniowie dwóch siedleckich szkół i tamtejszego uniwersytetu Przyrodniczo-Hmanistycznego. Ewentualne sugestie użytkowników pomogą w ulepszeniu mLegitymacji przed jej wprowadzeniem. Kiedy ma to nastąpić? Program pilotażowy rozpocznie się już we wrześniu 2018 roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze