Miss Universe - Harnaaz Kaur Sandhu

i

Autor: Shang Hao/Xinhua News/East News

Miss Universe 2021 - kim jest najpiękniejsza kobieta świata? Czy została nią Polka?

2021-12-16 9:03

Miss Universe to międzynarodowy konkurs piękności, który ma za zadanie wyłonić najpiękniejszą kobietę świata. Za nami kolejna odsłona wyborów, podczas których poznaliśmy nową właścicielkę korony i prestiżowego tytułu. Kto został Miss Universe 2021? Które miejsce zajęła Polska i kto nas reprezentował? Sprawdźcie poniżej.

Miss Universe 2021 - kim jest najpiękniejsza kobieta świata? Czy została nią Polka? Miss Universe to międzynarodowy konkurs piękności, organizowany od 1952 roku. Jest jednym z dwóch najbardziej prestiżowych wydarzeń, tuż obok wyborów Miss World. Co ciekawe, największy sukces podczas konkursu osiągnęły Stany Zjednoczone, ponieważ ich reprezentantki triumfowały na pierwszym miejscu aż osiem razy. Gorsza nie była również Wenezuela, która wygrała siedem razy, a także Portoryko, które ma na swoim koncie pięć zwycięstw. 13 grudnia 2021 roku, odbyły się kolejne wybory Miss Universe i dowiedzieliśmy się, która z pań założyła wyjątkową koronę na głowę. Podczas konkursu Polskę reprezentowała Agata Wdowiak - Miss Polski 2021.

Piosenki, które w 2021 roku kończą 10 lat!

Miss Universe 2021 - wyniki. Kto wygrał?

Która kandydatka została najpiękniejszą kobietą na całym świecie? Nasza reprezentantka Agata Wdowiak nie zakwalifikowała się do finałowej szesnastki, jednak znalazła się na 10. pozycji w konkurencji na Najlepszy Kostium Narodowy. W finale konkursu znalazły się natomiast trzy panie - Miss RPA, Miss Indii i Miss Paragwaju. Ostatecznie Miss Universe 2021 została reprezentantka Indii - Harnaaz Kaur Sandhu. Na drugim miejscu znalazła się Nadia Ferreira z Paragwaju, a na trzecim Lalela Mswane z Południowej Afryki.

Miss Universe 2021 - kim jest Harnaaz Kaur Sandhu?

Harnaaz Kaur Sandhu ma 21 lat. Jej idolką jest Priayka Chopra, indyjska aktorka znana na całym świecie. Harnaaz na co dzień pracuje jako modelka i posługuje się trzema językami: hindi, angielskim oraz pendżabskim. W wolnych chwilach uwielbia grać w szachy, gotować, tańczyć, uprawiać jogę, a także jeździć konno.

Sonda
Czy Miss Universe Harnaaz Sandhu zasłużyła na wygraną?