Miesiąc wolnego od szkoły. Uczniowie komentują decyzję rządu

2020-11-22 9:53 ek
Miesiąc wolnego od szkoły. Uczniowie komentują decyzję rządu
Autor: Julian Sojka/East News Miesiąc wolnego od szkoły. Uczniowie komentują decyzję rządu

Każdy dzień wolny od szkoły, nauki, a także lekcji cieszy niejednego ucznia. Nie dość, że mogą spać do woli, to jeszcze nie muszą odrabiać lekcji i mogą po prostu sobie odpocząć. Teraz szykuje się aż miesiąc wolnego od szkoły! Co na to uczniowie? 21 listopada miała miejsce konferencja prasowa, podczas której premier Mateusz Morawiecki podał nowe informacje na temat lekcji online, a także zbliżających się ferii.

Miesiąc wolnego od szkoły - uczniowie komentują decyzję rządu. W sobotni poranek 21 listopada odbyła się konferencja z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego. Dotyczyła ona oczywiście spraw związanych z wciąż trwającą pandemią koronawirusa w naszym kraju, a także zostały podjęte decyzje o nauczaniu zdalnym i feriach zimowych. Według nowych postanowień rządu, lekcje zdalne potrwają nie do 29 listopada, tak jak początkowo planowano, lecz aż do grudniowych świąt. Szkoły pozostają zamknięte do 23-24 grudnia, co oznacza, że do tego czasu uczniowie nadal będą odbywać lekcje online. Później czeka na nich upragniona świąteczna przerwa, która potrwa do nowego roku. Ponadto premier podał informacje, odnośnie ferii zimowych, które co roku odbywały się w innym terminie - w zależności od danego województwa. Tym razem rząd podjął decyzję, że zimowa przerwa będzie skumulowana i każde województwo odbędzie je w między 4 a 17 stycznia 2021 roku.

Jak widać, zapowiada się ogromna zmiana, a na wszystkich uczniów czeka prawie miesiąc przerwy od zajęć lekcyjnych. Czy młodzież jest zadowolona z takiego rozwiązania?

Miesiąc wolnego od szkoły - komentarze uczniów

Miesiąc wolnego od szkoły wydaje się być fantastyczną wiadomością, jednak dla niektórych takie rozwiązanie nie jest wcale dobre. Uczniowie w sieci twierdzą, że przerwa od szkoły w jednym terminie nie jest wcale dobra. Większość osób od dawna miała zaplanowane wyjazdy z rodzicami, w terminie, kiedy początkowo miały odbyć się ferie dla ich województwa. Teraz, rząd apeluje, aby podczas przerwy między 4 a 17 stycznia, pozostać w domach. Premier Mateusz Morawiecki podczas sobotniej konferencji podkreślił, że ferie w 2021 roku muszą być skumulowane w jednym czasie, po to aby ruch był jak najmniejszy. Swoją wypowiedź argumentował tym, by nie zamawiać wycieczek, nigdzie nie wyjeżdżać, ponieważ może okazać się, że po powrocie będzie potrzebna kwarantanna. Apelował o spędzenie czasu w domu, po to by przerwać łańcuch zakażeń. Uczniowie ubolewają nad tym faktem, ponieważ nie tak wyobrażali sobie zimowe ferie w 2021 roku. Poniżej możecie przeczytać wybrane komentarze, które zostały zamieszczone w sieci przez młodzież.

- Serio? Przecież my mamy ferie od 3 tygodni

- Co to za ferie jak będą dzieciaki siedziały w domu. Zapewne przed monitorem komputera lub telewizora

- W zamian depresja

- Ferie? Ja bym tego feriami nie nazwała, a raczej przerwą od komputera

- Co to za ferie, jak nie można nigdzie wyjeżdżać

ESKA XD EXTRA
Najnowsze