Międzynarodowy Zlot Morsów 2023 - kiedy i gdzie? Takiej imprezy nie można przegapić!

2022-11-26 9:45
Zlot Morsów Mielno
Autor: Materiały prasowe

Mielno stanie się światową stolicą morsowania. Wszystko za sprawą Międzynarodowego Zlotu Morsów 2023. Miłośnicy morsowania będą wspólnie świętować jubileuszową edycję wydarzenia. Kiedy jest Międzynarodowy Zlot Morsów? Jakie będą atrakcje? Sprawdziliśmy!

Międzynarodowy Zlot Morsów 2023, to wyjątkowe wydarzenie dla fanów hartowania się w zimnej wodzie oraz wspólnych kąpieli w morzu. Wszystkie edycje wydarzenia, od 2004 roku, odbywają się w Mielnie. Międzynarodowy Zlot Morsów przyciąga tysiące osób. W 2004 r. grupa morsów z Mielna wraz z Hilarym Kubschem wpadli na pomysł zorganizowania spotkania dla zimnolubnych z całej Polski. Wtedy do Mielna przyjechało 122 osób. Na I Zlocie pojawiły się morsy z Krakowa, Kędzierzyna Koźle, Raczek, Gdańska, Gdyni, Sopotu, Bobolic, Bydgoszczy, Poznania, Leszna, Dygowa, Elbląga, Gorzowa Wielkopolskiego, Katowic, Koszalina, Mysłowic, Olsztyna, Swarzędza, Włosienicy, Zabłudowa i Zielonej Góry. Zapoczątkowały one mroźną tradycję, która trwa do dziś. Wydarzenie z roku na rok rozrastało się w szalonym tempie. Na II Zlocie w Mielnie bawiło się ponad 300 osób, a na urodzinowej 10 edycji do zimnego Bałtyku weszło 1526 morsów. Liczba uczestników Zlotu pozwoliła na pobicie dwóch rekordów Guinnessa. Pierwszy pobito w 2010 roku 1054 osobami, a drugi w 2015 r. (nadal aktualny) z 1799 osobami. Od tego czasu nikt nie pobił mieleńskiego rekordu. Mimo braku kolejnych oficjalnych tytułów to Mielno co roku podnosi frekwencyjną poprzeczkę. I tak… na ostatnim Zlocie w 2022 roku do wody weszło razem 8576 morsów. Żadna inna impreza na świecie nie może pochwalić się takim wynikiem! 

Czy w ferie 2023 będzie śnieg? Jaka pogoda w ferie zimowe?

Burger Drwala w wersji FIT. Jak zrobić go w domu? | ESKA XD - Fit vlog #62

Międzynarodowy Zlot Morsów 2023 - jubileusz

Międzynarodowy Zlot Morsów 2023 będzie wyjątkowy, bo jubileuszowy. Zlot w 2023 roku to 20 urodziny imprezy. Z tej okazji organizator, czyli Centrum Kultury w Mielnie przygotował wiele niespodzianek, które już niebawem zaprezentuję na swoich social mediach (www.fb.com/ZlotMorsowMielno). Okrągłe urodziny będą na pewno okazją do wspomnień poprzednich edycji Zlotu, ale też do rozpoczęcia kilku nowych tradycji.

Międzynarodowy Zlot Morsów 2023 - atrakcje

Międzynarodowe Zloty Morsów w Mielnie 2023 to nie tylko zimne kąpiele. Organizatorzy zawsze szykują dla uczestników wydarzenia kilkanaście atrakcji, w których można brać udział od czwartku do niedzieli (9-12.02.2023 r.). W programie znaleźć można m.in. biegi, turniej mrozoodpornych, kąpiele w saunach i baliach, koncerty oraz pałac ślubów. Na Zloty zapraszane są zawsze największe gwiazdy muzyki. Co roku wybierany jest również temat przewodni danej edycji. Uczestnicy przebierają się zgodnie z tematem, a organizatorzy dbają o odpowiednie dekoracje. 

Karnawał 2023 - kiedy się zaczyna i ile trwa? [DATA, TERMIN]

Międzynarodowy Zlot Morsów 2023 - kiedy?

Urodzinowy 20 Międzynarodowy Zlot Morsów w Mielnie odbędzie się tradycyjnie w drugi weekend lutego od 9 do 12 lutego 2023 r. Po wszystkie informacje zapraszamy na stronę www.zlotmorsow.mielno.pl oraz stronę na facebooku www.fb.com/ZlotMorsowMielno.Organizatorzy do morsowania zapraszają nie tylko starych wyjadaczy, ale i osoby, które nigdy nie próbowały tej aktywności. Według badań prowadzanych przez organizatora duża część uczestników imprezy morsuje w Mielnie w czasie Zlotu właśnie po raz pierwszy. Bo gdzie zacząć swoją przygodę z zimnymi kąpielami, jak nie w światowej stolicy morsowania?

Sonda
Co myślisz o wchodzeniu do lodowatej wody?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze