Karnawał

i

Autor: canva.com

Karnawał 2023 - kiedy się zaczyna i ile trwa? [DATA, TERMIN]

2022-10-28 16:14

Karnawał to czas hucznego świętowania, imprez i prezentowania swoich wyjątkowych przebrań. W tym okresie najważniejsza jest dobra zabawa i spotkania ze znajomymi. Kiedy zaczyna się karnawał 2023? Ile i do kiedy trwa? Sprawdziliśmy!

Kiedy zaczyna się karnawał 2023? Data karnawału 2023 powinna być znana wszystkim fanom dobrej zabawy i imprezowania. To również okres wyjątkowych pochodów i hucznych maskarad, podczas których można zobaczyć niesamowite przebrania przygotowane specjalnie na ten czas. Karnawał 2023 może być więc świetną okazją do wykazania się kreatywnością przy doborze przebrania oraz idealnym momentem, by zacieśnić więzi ze swoimi znajomymi. W Polsce karnawał często nazywano Zapustami. Z kolei ostatnie trzy dni zapustów to Ostatki zwane w niektórych regionach naszego kraju Mięsopustem. Karnawał swój początek miał we Włoszech już w drugiej połowie X wieku. Wówczas był to czas, kiedy codzienne obowiązki zastępowane były bezkarnym drwieniem z władzy, arystokracji i duchowieństwa oraz dobrą zabawą.

Studniówki 2023 - kiedy są? Daty bali maturalnych w szkołach

Na tych drogach są UKRYTE LOTNISKA | ESKA XD - Prosto z salonu #59

Karnawał 2023 - kiedy?

Karnawał trwa zazwyczaj od święta Trzech Króli, czyli 6 stycznia do wtorku poprzedzającego Środę Popielcową. Data zakończenia karnawału jest ruchoma i w różnych latach kończy się w innym czasie. Oznacza to, że karnawał 2023 będzie trwał od 6 stycznia do 21 lutego.

Nauka zdalna 2023 - szkoły i uczelnie podejmują pierwsze decyzje!

Sonda
Które określenie ostatniego dnia karnawału podoba Ci się najbardziej?