Międzynarodowa matura 2020 odwołana! Co z pozostałymi egzaminami?

2020-03-23 16:56 PO
Matura 2019 - TERMINY egzaminu dojrzałości
Autor: Adam STASKIEWICZ/East News Matura

Międzynarodowa matura 2020 została odwołana. Jeden z ważniejszych życiowych egzaminów, do którego co roku podchodzą setki uczniów został anulowany, a wszystko z powodu pandemii koronawirusa, z którym borykamy się już od jakiegoś czasu. Jak wygląda sprawa z egzaminem i co stanie się z uczniami, którzy w tym roku go nie napiszą? Dowiedz się więcej na ESKA.pl.

Międzynarodowa matura to egzamin, do którego co roku przystępuje kilkuset uczniów, którzy realizują program IB. Sesja maturalna trwa trzy tygodnie, podczas których uczniowie zdają kilkanaście egzaminów z sześciu przedmiotów. Program IB realizowany jest w dwóch ostatnich klasach liceum, a wszystkie zajęcia prowadzone są w języku angielskim. W Polsce taki system realizowany jest obecnie przez kilkadziesiąt szkół w całym kraju. Matura międzynarodowa to jeden z ważniejszych i przełomowych momentów w życiu niejednego nastolatka. Okazuje się, że z uwagi na panującą obecnie sytuację w kraju spowodowaną koronawirusem egzamin ten został odwołany. Mimo tego, że wywołuje on wiele stresu wśród młodzieży, jest ważny i jest podsumowaniem ich wiedzy, którą zdobywali przez wszystkie lata będą w szkole. Jednak z uwagi na powagę sytuacji, egzamin został anulowany, a uczniowie zostaną ocenieni na podstawie już wcześniej otrzymanych stopni oraz przesyłanych materiałów. Decyzja ta została ogłoszona oficjalnie przez International Baccalaureate Organization. 

Międzynarodowa matura 2020 odwołana - co dalej?

Obecna sytuacja stwarza wiele pytań, na które odpowiedzi szukają szczególnie rodzice oraz uczniowie. International Baccalaureate Organization poinformowało, że matura międzynarodowa nie odbędzie się , a uczniowie zostaną ocenieni na podstawie zdobytych dotychczas stopni, a część egzaminów odbędzie się online. Wszystkie szczegółowe informacje zostaną przekazane do szkół prowadzących program matury międzynarodowej 27 marca.

Najnowsze