Michał Szpak śpiewa Stana Borysa. Posłuchajcie wspaniałego wykonania

2019-02-11 13:41 M.C.
Michał Szpak śpiewa Stana Borysa. Posłuchajcie wspaniałego wykonania
Autor: WBF Michał Szpak

Stan Borys to prawdziwa legenda polskiej sceny muzycznej. Jego piosenki łączą pokolenia i do dziś inspirują wielu artystów. Jednym z jego wielkich fanów jest Michał Szpak. Wokalista prezentował już na scenie niesamowite wykonania największego przeboju Stana Borysa. Warto dziś przypomnieć sobie te występy Michała Szpaka. Znajdziecie je na ESKA.pl.

Michał Szpak to wokalista, w którego stylu można się z łatwością doszukać inspiracji Stanem Borysem. Charakterystyczna ekspresja i sposób śpiewania Michała przypominają najlepsze piosenki legendarnego Stana. Szczególnie uwydatnia się to w wykonywanym przez Michała Szpaka coverze utworu Jaskółka uwięziona - największego przeboju z repertuaru Stana Borysa. Piosenkarz i trener The Voice of Poland udowadnia, że ta kompozycja w ogóle się nie zestarzała.

Przeczytaj także: Michał Szpak śpiewa bez muzyki! CIARKI gwarantowane! [VIDEO]

Jaskółka uwięziona - Michał Szpak śpiewa hit Stana Borysa

Ostatnie nagranie z Michałem Szpakiem śpiewającym utwór Jaskółka uwięziona, pochodzi z końca 2018 roku. Wokalista pojawił się wówczas gościnnie w programie Jaka to melodia? Wykonanie Michała naprawdę robi wrażenie, bo artysta doskonale czuje się w podniosłym klimacie piosenki Stana Borysa.

Inne wykonanie słynnej piosenki przez Michała Szpaka jest dużo starsze. Na YouTube trafiło w 2012 roku! Już wtedy piosenkarz świetnie radził sobie z tym trudnym utworem.

Warto też posłuchać oryginalnej wersji. Stan Borys został dzięki tej piosence wyróżniony Bursztynowym Słowikiem na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie.

Przypomnijmy, że Stan Borys trafił w lutym 2019 do szpitala. Artysta wymagał hospitalizacji po udarze niedokrwiennym mózgu.

Przeczytaj: Stan Borys walczy o życie w warszawskim szpitalu

Najnowsze