Michael Essien Birthday Party na żywo - Taco Hemingway nagrał tę piosenkę na pełnym luzie

2020-07-30 12:49 Rafał Wróblewski
Michael Essien Birthday Party na żywo - Taco Hemingway nagrał tę piosenkę na pełnym luzie
Autor: Studio Nagrywarka / https://www.instagram.com/studio_nagrywarka/ Michael Essien Birthday Party na żywo - Taco Hemingway nagrał tę piosenkę na pełnym luzie

Michael Essien Birthday Party, to pierwsza zapowiedź albumu Europa, którego wydanie zapowiedział Taco Hemingway. Utwór momentalnie stał się hitem zbierając ponad milion wyświetleń w najpopularniejszym serwisie wideo na świecie. Jak powstała piosenka? Kulisy przybliżamy podrzucając wideo ze studia nagraniowego - na ESKA.pl.

Michael Essien Birthday Party - piosenka Taco Hemingwaya w 22 godziny od premiery zebrała ponad milion wyświetleń na YouTube. Utwór zagraliśmy również na antenie Radia ESKA. O czym jest piosenka Michael Essien Birthday Party? Tuż po pojawieniu się tego utworu Google odnotowało ogromną liczbę wyszukiwań nazwiska wieloletniego piłkarza Chelsea Londyn. Taco Hemingay przywołuje wspomnienie 30. urodzin ghańskiego piłkarza. W 2012 roku został on wypożyczony do Realu Madryt, gdzie akurat świętował 30. urodziny. Pomocnik z tej okazji zaprosił całą drużynę na swoje 30 urodziny, jednak na imprezie pojawił się tylko Luka Modrić i Ricardo Carvahlo. Jose Mourihno, czyli ówczesny trener Królewskich, zdradził w swojej książce, że musiał pocieszyć swojego gracza tłumacząc mu, że jego koledzy z zespołu byli za bardzo zapatrzeni w siebie. Taco w utworze zapowiadającym album Europa porównuje, że swoje 30. urodziny również spędził bez przyjaciół - jak Michael Essien. Jak powstała piosenka? Poniżej podrzucamy wideo z nagrywania tego kawałka. 

Zobacz: Taco Hemingway - płyta JARMARK i EUROPA. Kiedy premiera, jakie piosenki i jaka cena?

Taco Hemingway na żywo - piosenka Michael Essien Birthday Party

Taco Hemingway ostatnie tygodnie, a nawet miesiące, sporo czasu spędził w studio nagraniowym. Efekty godzin pracy poznamy słuchając albumu Jarmark i niespodziewanie zapowiedzianego albumu Europa. Artysta swoje krążki realizuje z pomocą swoich stałych współpracowników m.in. Zeppy Zep, a wszystko to w warszawskich Studio Nagrywarka. Właśnie tam pojawiło się wideo przybliżające kulisy powstania piosenki z legendarnym piłkarzem w tytule.

Jak powstała piosenka Michael Essien Birthday Party? Wideo do obejrzenia poniżej:

29 lipca Taco Hemingway zapowiedział wydanie dwóch albumów. Oba, czyli Jarmark i Europa, pojawią się w tym samym czasie. Wiadomo, że ten pierwszy poruszać będzie poważniejsze tematy. Płyta Europa to natomiast pewien sposób na odetchnięcie od dusznych kwestii. Na tym właśnie wydawnictwie znajdziecie śpiewającą, wyluzowaną i łagodną wersję twórczości rapera.

Hity lata 2020 - to te piosenki będą królować w wakacje!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze