Metamorfoza szkoły podstawowej w Szelejewie Pierwszym

2018-12-07 15:38
WRPO Leszno
Autor: Eska WRPO Leszno

Nawet najbardziej atrakcyjna oferta edukacyjna nie przyciągnie uczniów, jeśli szkoła nie będzie dysponowała nowoczesną infrastruktura i odpowiednim sprzętem.

W Wielkopolsce w ostatnich latach wiele placówek przeszło prawdziwe metamorfozy. Przykładem jest szkoła podstawowa w Szelejewie Pierwszym, która ma nową Salę sportowo - środowiskową z prawdziwego zdarzenia, z pełnometrażowym boiskiem do koszykówki i siatkówki, trybunami i nagłośnieniem. Inwestycja zrealizowana została z powodzeniem a w osiągnięciu tego sukcesu pomogła unijna kasa!

My rodzice czekaliśmy na tą salę od wielu lat. Stara sala znajdował się poza budynkiem. Było to bardzo uciążliwe dla naszych dzieci. A teraz wszystko jest na miejscu, sala pachnie nowością, jest przestronna, jest jasna, są trybuny. Jestem przeszczęśliwa, jest pięknie.

- Mamy obiekt przepiękny, przy szkole. Będzie również dostępny dla środowiska w godzinach popołudniowych. Można grać w siatkówkę, w piłkę halową, w piłkę ręczną. Sala posiada scenę i dostosowaną na wysokim poziomie akustykę. Znajdują się również trybuny, które mieszczą 150 osób - mówi Dorota Dolata dyrektor Szkoły Podstawowej w Szelejewie.

WRPO Leszno
Autor: Eska WRPO Leszno

Budowa sali sportowo – środowiskowej w Szelejewie Pierwszym była sporym wyzwaniem dla Gminy Piaski. Jej koszt to ponad 4 miliony złotych. Gmina pozyskała dofinansowanie z WRPO 2014+ w wysokości 3 milionów 700 tysięcy złotych. Na co jeszcze można otrzymać wsparcie z Unii Europejskiej? O tym przeczytacie na stronie wrpo.wielkopolskie.pl, tam też znajdziecie informacje o trwającym konkursie unijnym „Młodzi wiedzą o Funduszach”, do którego zapraszamy nauczycieli i młodzież z wielkopolskich szkół średnich, atrakcyjne nagrody czekają!

Jak unijne pieniądze zmieniają południową Wielkopolskę - o tym w kolejnych wydaniach audycji. Zmieniamy Wielkopolskę – czyli o funduszach europejskich dla Leszna i okolic. Audycja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze