WRPO Leszno

i

Autor: Eska WRPO Leszno

Metamorfoza szkoły podstawowej w Szelejewie Pierwszym

2018-12-07 15:38

Nawet najbardziej atrakcyjna oferta edukacyjna nie przyciągnie uczniów, jeśli szkoła nie będzie dysponowała nowoczesną infrastruktura i odpowiednim sprzętem.

W Wielkopolsce w ostatnich latach wiele placówek przeszło prawdziwe metamorfozy. Przykładem jest szkoła podstawowa w Szelejewie Pierwszym, która ma nową Salę sportowo - środowiskową z prawdziwego zdarzenia, z pełnometrażowym boiskiem do koszykówki i siatkówki, trybunami i nagłośnieniem. Inwestycja zrealizowana została z powodzeniem a w osiągnięciu tego sukcesu pomogła unijna kasa!

My rodzice czekaliśmy na tą salę od wielu lat. Stara sala znajdował się poza budynkiem. Było to bardzo uciążliwe dla naszych dzieci. A teraz wszystko jest na miejscu, sala pachnie nowością, jest przestronna, jest jasna, są trybuny. Jestem przeszczęśliwa, jest pięknie.

- Mamy obiekt przepiękny, przy szkole. Będzie również dostępny dla środowiska w godzinach popołudniowych. Można grać w siatkówkę, w piłkę halową, w piłkę ręczną. Sala posiada scenę i dostosowaną na wysokim poziomie akustykę. Znajdują się również trybuny, które mieszczą 150 osób - mówi Dorota Dolata dyrektor Szkoły Podstawowej w Szelejewie.

WRPO Leszno

i

Autor: Eska WRPO Leszno

Budowa sali sportowo – środowiskowej w Szelejewie Pierwszym była sporym wyzwaniem dla Gminy Piaski. Jej koszt to ponad 4 miliony złotych. Gmina pozyskała dofinansowanie z WRPO 2014+ w wysokości 3 milionów 700 tysięcy złotych. Na co jeszcze można otrzymać wsparcie z Unii Europejskiej? O tym przeczytacie na stronie wrpo.wielkopolskie.pl, tam też znajdziecie informacje o trwającym konkursie unijnym „Młodzi wiedzą o Funduszach”, do którego zapraszamy nauczycieli i młodzież z wielkopolskich szkół średnich, atrakcyjne nagrody czekają!

Jak unijne pieniądze zmieniają południową Wielkopolskę - o tym w kolejnych wydaniach audycji. Zmieniamy Wielkopolskę – czyli o funduszach europejskich dla Leszna i okolic. Audycja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej.