Maturzyści 2021 mówią NIE zdalnemu nauczaniu! Szykuje się protest?

Nowa matura 2023: CKE planuje podawać pytania przed egzaminem
Autor: pixabay Nowa matura 2023: CKE planuje podawać pytania przed egzaminem

Maturzyści, którzy podejdą do egzaminu dojrzałości w 2021 roku mówią NIE zdalnemu nauczaniu! Bunt trwa w najlepsze, ponieważ zdaniem uczniów, rocznik maturalny musi uczyć się stacjonarnie, aby osiągnąć najlepsze efekty i przygotować się do matury 2021. Czy możemy spodziewać się szkolnego protestu? Więcej szczegółów na ESKA.pl!

Matura 2021 wypadnie fatalnie?! Wszyscy uczniowie którzy w przyszłym roku będą podchodzić do egzaminu maturalnego zostali zaniedbani już na starcie. Początkowo strajk nauczycieli, następnie lockdown i związana z nim nauka zdalna, a to z pewnością jeszcze nie koniec zmian. Wyniki matury 2020 były jak kubeł zimnej wody, który jasno pokazał rezultaty nauki w formie online, dlatego tez przyszli maturzyści już walczą o to, aby wynik z ich egzaminu dojrzałości były większym sukcesem. Jak chcą tego dokonać? Okazuje się że maturzyści którzy zasiądą do arkuszu egzaminującego w 2021 roku obecnie nauczaniu zdalnemu mówią głośne NIE, a jak wiemy takowa forma edukacji została wprowadzona 19 października 2020 roku, w związku ze wciąż rosnącą liczbą zachorowań na pandemię koronawirusa. Tryb nauki online został wprowadzony w szkołach ponadpodstawowych oraz na uczelniach wyższych znajdujących się w czerwonej strefie. Mimo chęci ta forma edukacji według uczniów nie jest dobra, szczególnie dla maturzystów, którzy zmierzą się z najtrudniejszym egzaminem już 2021 roku w maju. Sprzeciw maturzystów, którzy woleliby wrócić do nauki w trybie stacjonarnym jest na tyle poważny, że niebawem możemy spodziewać się protestu z ich strony.

Matura 2021 - zdalne nauczanie 

Zdalne nauczanie to jedna z niewielu opcji, jakie mamy do wyboru w obecnej sytuacji, kiedy świat pogrążony jest w pandemii koronawirusa. Aby zachować odpowiedni dystans społeczny zaleca się zostać w domu i ograniczyć wszelkie formy kontaktu z innymi osobami. Zdalne nauczanie nie podoba się jednak maturzystom 2021, którym bardzo trudno opanować jest materiał za pośrednictwem internetu. Uważają oni, że nauczanie stacjonarne daje najlepsze efekty, które są szczególnie pożądane przed egzaminem maturalnym.

Bezpieczna szkoła. Koronaporadnik "Będzie dobrze" Adama Federa odc. 38
Najnowsze