Matura z polskiego 2022 - wyniki gorsze niż rok temu? Te dane jasno pokazują

2022-07-05 11:08
Matura
Autor: Canva

Matura z polskiego 2022 poszła gorzej niż w 2021 roku? Znamy już ogólnopolskie wyniki tegorocznego egzaminu dojrzałości. 5 lipca Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Centralna Komisja Egzaminacyjna poinformowały o wynikach polskiej młodzieży. Jak poszły egzaminy z języka ojczystego? Sprawdź niżej.

Matura z polskiego 2022 była pierwszym etapem egzaminu dojrzałości, z którym zmierzyli się tegoroczni uczniowie ostatnich klas szkół średnich. Młodzież sprawdziła swoją wiedzę z zakresu języka ojczystego, a także literatury i innych tekstów kultury. Na dobry wynik z tego testu liczą przede wszystkim osoby, które planują studia wyższe na wydziałach humanistycznych. Wiadomo już, jak poszła matura 2022. We wtorek 5 lipca 2022 Centralna Komisja Egzaminacyjna przekazała wyniki uczniom, a Ministerstwo Edukacji i Nauki poinformowało o wynikach ogólnopolskich. Wiadomo już, że maturę zdało 78% uczniów, co jest lepszym wynikiem niż w 2021 roku. Jak jednak poszły testy tylko z języka polskiego?

ZOBACZ TAKŻE: Matura 2022: WYNIKI - strona CKE nie działa. Co się stało?

IGA ŚWIĄTEK #1GA, DODA vs IMPLANTY, PIES KARMEL TRENUJE, AUTEM NA URLOP | ESKA XD #052

Matura z polskiego 2022 - WYNIKI

Wiemy, jak tegorocznym maturzystom poszedł egzamin z języka polskiego. Test zdało aż 95 procent uczniów. Średni wynik w całym kraju to 54 procent. Dla porównania w 2021 roku maturę z polskiego w maju zdało 93 procent, a średnim wynikiem było 55 procent. Oznacza to, że w 2022 więcej osób zdało egzamin, jednak średni wynik w Polsce jest niewiele gorszy.

ZOBACZ TAKŻE: Matura poprawkowa 2022 – do kiedy można złożyć papiery

Matura 2022 - WYNIKI. Gdzie szukać?

Wyniki matury 2022 zostaną zamieszczone na specjalnej stronie internetowej. Aby poznać liczbę zdobytych punktów, uczniowie muszą wejść na adres wyniki.edu.pl. Następnie muszą wpisać login i hasło, które powinni dostać od dyrektora swojej placówki szkolnej lub wychowawcy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze