Matura ustna angielski 2018 - zestawy zwroty, pytania

i

Autor: Fot. East News / Adam STASKIEWICZ Matura - uczennica na egzaminie

Matura ustna angielski 2018 - zestawy zwroty, pytania

2018-04-26 17:25

Matura ustna 2018 z języka angielskiego, zbliża się wielkimi krokami. Czego możemy spodziewać się na egzaminie? Przeczytajcie więcej na ESKA.pl

Matura ustana z angielskiego, dla niektórych może być nawet bardziej stresująca niż te z języka ojczystego. Wszystko dlatego, że nie formujemy naszych myśli w tym języku. Nie ma się jednak czego bać! Egzaminatorzy będą przychylnie na nas patrzeć jeśli będziemy spokojni, opanowani, a do sprawy podejdziemy z uśmiechem. Jak zdać na piątkę i co czeka nas w tym roku na egzaminach? 

Matura ustna angielski - te zwroty pomogą ci dostać dużo punktów!

Autor: brak danych

  Matura ustna z języka angielskiego to jeden z najbardziej stresujących egzaminów. W przeciwieństwie do ojczystego języka, większość z nas nie używa go płynnie, a i zasób słownictwa mamy dużo mniejszy. Nie wpadajcie jednak w panikę, poradzicie sobie śpiewają

Matura ustna angielski 2018 - terminy

Egzaminy ustne z języka polskiego rozpoczną się po 9 maja i potrwają do 22. Dawniej podobnie było z językiem obcym nowożytnym, jednak teraz egzamin ustny przechodzimy tego samego dnia, co pisemny. Zdajemy go jedynie na jednym, wybranym poziomie - rozszerzonym lub podstawowym. Egzamin trwa 10 minut, a otrzymać możemy 20 punktów za: 
- Znajomość środków językowych.
- Umiejętność tworzenia wypowiedzi.
- Umiejętność reagowania na wypowiedzi.
- Umiejętność przetwarzania wypowiedzi.

Matura ustna 2018 - angielski. Co będzie? 

Na maturze spodziewać się możemy 3 pytań od egzaminatora. W zestawie znajdziemy polecenia, które mają sprawdzić umiejętności: udzielania informacji, relacjonowania wydarzeń oraz negocjowania. Możemy otrzymać za to 9 punktów. Druga część to opisywanie i rozmowa na podstawie wylosowanego obrazka. Musimy to zrobić tak, by egzaminator łatwo ją sobie wyobraził bez patrzenia na fotografię! Warto powtórzyć informacje o: zwierzętach, zdrowym trybie życia, sporcie, jedzeniu, sprzedaży, pracy, nauce, pogodzie i technologii.