Matura rozszerzona 2021 łatwiejsza?! Coraz więcej uczniów decyduje się na pisanie egzaminów

2021-02-23 12:14 ek
matura
Autor: Pawel Marcinko/KFP/REPORTER/EastNews

Maj coraz bliżej, a to oznacza tylko jedno! Matura zbliża się wielkimi krokami. Jak się okazuje, w tym roku do egzaminów podejdzie więcej osób, nawet tych urodzonych w latach 70-tych. Powód? Łatwiejsze arkusze, a w dodatku brak części ustnej. Co dokładnie zachęciło starsze roczniki do zdawania matury w 2021 roku?

Matura rozszerzona 2021 łatwiejsza?! Coraz więcej uczniów decyduje się na pisanie egzaminów. Matura w 2021 roku odbędzie się na początku maja. Mimo wciąż trwającej pandemii, maturzyści cały czas prężnie przygotowują się do nadchodzących egzaminów. Choć ich nauka odbywa się w dalszym ciągu zdalnie, to robią wszystko by jak najlepiej przygotować się na nadchodzące testy. Ze względu na taki stan rzeczy, Centralna Komisja Egzaminacyjna zdecydowała się zmniejszyć wymagania podczas matur w 2021 roku. Nie dość, że matury ustne zostały całkowicie odwołane, to jeszcze została zmodyfikowana liczba zadań otwartych.

Łatwiejszy arkusz maturalny to marzenie niejednej osoby. Jak się okazuje - w tym roku jest do spełnienia, dlatego coraz więcej osób, decyduje się przystąpić do egzaminów w maju. Co ciekawe, swoje wnioski składają nie tylko młode osoby, które chcą poprawić matury sprzed roku lub dwóch czy pięciu lat, ale także te urodzone w latach 70-tych.

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?

Matura rozszerzona 2021 - zmiany

Matura 2021 będzie łatwiejsza. Nie dość, że na podstawie z matematyki ograniczono wymagania dotyczące graniastosłupów i funkcji, to jeszcze w całości zredukowano temat brył obrotowych i ostrosłupów z czwartego etapu edukacyjnego. Łatwiejsze arkusze egzaminacyjne, to spora zachęta dla osób, które swoją oficjalną maturę pisali w poprzednich latach. To idealna okazja, aby poprawić swój stary wynik i próbować rekrutować się ponownie na uczelnie wyższe. Jak informuje Polsat News, szacuje się że liczba zainteresowanych osób maturami wzrosła dwukrotnie. Jakie zmiany będą na maturach rozszerzonych w 2021 roku? Na pewno łatwiej będą miały osoby, które przystępują do matury z geografii, bowiem z arkuszy usunięto niektóre treści o charakterze faktograficznym, a także zagadnienia trudne do omówienia podczas nauki zdalnej. Chodzi tu między innymi o część zagadnień z zakresu przeszłości geologicznej Ziemi, zmiany funkcji obszarów wiejskich na świecie, charakterystykę reżimów rzecznych w Polsce i zróżnicowanie językowe ludności świata. Ponadto również osoby zdające rozszerzoną część języka obcego mogą liczyć na ułatwienia. W arkuszach ograniczono zakres środków gramatycznych oraz został obniżony ogólny średni poziom biegłości językowej - w tym zakres środków językowych w wypowiedziach pisemnych.

Najnowsze