matura

i

Autor: Dawid Lukasik/Polska Press/East News

Matura próbna Operon 2021 przecieki - wos, geografia, fizyka. Co będzie na testach 25.11?

2021-11-24 15:52

Matura próbna z Operonem dobiega końca. Uczniowie w ostatnim dniu, czyli w czwartek 25 listopada, zmierzą się z przedmiotami dodatkowymi, które będą zdawać podczas oficjalnej matury w maju. Gdzie znaleźć przecieki z wosu, geografii czy też fizyki? Co może pojawić się w arkuszach?

Matura próbna Operon 2021 - PRZECIEKI, to coś, czego wyszukuje w ostatnim czasie wielu maturzystów, którzy przystępują do rozwiązywania arkuszy próbnych przygotowanych przez wydawnictwo Operon. Co ciekawe, próbne matury nie są obowiązkowe lecz wielu dyrektorów z polskich szkół zdecydowało, aby uczniowie przystąpili do testów. Powód? To idealny moment na sprawdzenie wiedzy, a także zapoznanie się z formułą egzaminu dojrzałości. Za tegorocznymi maturzystami są już obowiązkowe przedmioty na poziomie podstawowym - język polski, matematyka oraz język obcy nowożytny - głównie angielski. Oprócz tego część uczniów pisała także matematykę i języki na poziomie rozszerzonym. Co z resztą dodatkowych przedmiotów? Otóż egzaminy próbne z między innymi wosu, historii, geografii, fizyki, biologii czy też informatyki, odbędą się w czwartek 25 listopada. Czy są dostępne w sieci przecieki? Jakich zadań należy spodziewać się na maturze próbnej z dodatkowych przedmiotów?

Gwiazdy bez matury [Popek, Kayah, Dawid Kwiatkowski] | ESKA XD - Maturalnie #21

Matura próbna Operon 2021 - przecieki [wos, geografia, fizyka, biologia]

Przecieki na maturze to temat, który powraca zawsze niczym bumerang. Uczniowie wyszukują zadań i odpowiedzi, które mogą pojawić się w arkuszu. Tak jest również w przypadku próbnej matury z Operonem i można to zauważyć między innymi na Twitterze. To właśnie tam młodzież szuka przecieków oraz wspiera się wzajemnie co przed egzaminami warto sobie powtórzyć. Należy jednak uważać i nie dać się nabrać, ponieważ w sieci w okresie matur, pojawia się bardzo dużo linków z wirusami. Niestety nie znajdziemy w nich zadań ani odpowiedzi, a jedynie możemy narazić się na niebezpieczeństwo. Przed maturą warto przejrzeć sobie arkusze maturalne z poprzednich lat.