Matura próbna 2021 - online i stacjonarnie: w ilu szkołach się odbywa? Minister komentuje

Matura 2021
Autor: East News: MAREK MALISZEWSKI/REPORTER

Matura próbna 2021 rozpoczęła się na dobre! Ile szkół postanowiło przygotować ją stacjonarnie, a ile z nich pozostało jednak przy przeprowadzeniu egzaminów w trybie zdalnym? Minister edukacji komentuje ten temat! Podane przez niego liczby mogą szokować!

Matura próbna 2021 wystartowała! Egzaminy, które poniekąd przypominają arkusze z nadchodzącej tegorocznej matury właśnie trafiły w ręce uczniów, którzy postanowili jeszcze przed prawdziwym maturalnym starciem spróbować swoich sił. Matura próbna 2021 rozpoczęła się 3 marca egzaminem z języka polskiego i potrwa do 16 marca. Forma przeprowadzenia tego typu testów nie została narzucona z góry przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w związku z wciąż obecną pandemią koronawirusa. Szkoła miało pełne prawo zadecydować, czy chce przeprowadzić maturę próbną stacjonarnie uwzględniając konieczne zasady sanitarne, czy też po prostu zorganizować ją online.

Minister edukacji, Przemysław Czarnek zapytany o ten temat odpowiedział. Około 50 procent szkół na ten moment zdecydowało się na przystąpienie i przeprowadzenie tych egzaminów próbnych maturalnych w różnych województwach się to kształtuje. Najwięcej w województwie małopolskim, ponad 66 procent szkół, w województwie podkarpackim 64 procent szkół, a w innych województwach nieco mniej. - skomentował minister. 

Matura próbna 2021 - od kiedy?

Matura próbna 2021 rozpoczęła się 3 marca tego roku i potrwa do 16 marca. Wszystkie egzaminy odbędą się w tym czasie zarówno online, jak i stacjonarnie, w zależności od tego, na jaką formę zdecydowała się dana szkoła.

Matura 2021: na początek język polski
Najnowsze