Matura Próbna 2021 - kiedy się odbędzie? Zapadła OSTATECZNA decyzja! [DATA]

Matura Próbna 2021 - kiedy się odbędzie? Zapadła OSTATECZNA decyzja! [DATA]
Autor: Piotr Molecki/East News Matura Próbna 2021 - kiedy się odbędzie? Zapadła OSTATECZNA decyzja! [DATA]

Matura próbna 2021 odbędzie się, co potwierdziło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Uczniowie martwili się, że będą musieli uczyć się rozwiązując arkusze maturalne z poprzednich lat. Ostatecznie jednak CKE przygotuje zupełnie nowe, nieznane do tej pory zadania i dostarczy je dyrektorom szkół. Poznajcie już teraz szczegóły i datę próbnej matury.

Spis treści

  1. Matura Próbna 2021 - kiedy się odbędzie? [DATA]
  2. Matura 2021 - kiedy się odbędzie?

Matura Próbna 2021 - kiedy się odbędzie? Jak wygląda sytuacja, jeśli chodzi o próbny egzamin dojrzałości? Data została ujawniona, podczas konferencji prasowej ministerstwa edukacji. Początkowo wiele osób martwiło się, że nie będzie miało możliwości sprawdzenia swojej wiedzy przed majowymi testami. Uczniom spadł kamień z serca, gdy okazało się, że matura próbna 2021 zostanie przeprowadzona. Przemysław Czarnek, szef resortu edukacji, przypomniał jednocześnie, że nauczyciele mogą prowadzić konsultacje indywidualne z uczniami przygotowującymi się do matury i egzaminu ósmoklasisty. Wynika to z rozporządzenia, które pojawiło się przed świętami Bożego Narodzenia. Taka forma pomocy ma sprawić, że uczniowie nadrobią zaległości i wyjaśnią niejasności przed oficjalnym startem egzaminowego maratonu.

Nauka zdalna dla połowy uczniów, dla reszty stacjonarna. Tak będzie wyglądać powrót do szkół

Maturzyści z Bydgoszczy o swojej przyszłości

Matura Próbna 2021 - kiedy się odbędzie? [DATA]

Kiedy matura próbna 2021? Data została ujawniona, podczas konferencji prasowej Ministra Edukacji Narodowej. Przemysław Czarnek, 27 stycznia, rozwiał wątpliwości związane z próbą przed oficjalnymi egzaminami. Przekazał, że Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotuje arkusze dla maturzystów i ósmoklasistów i przekaże je dyrektorom szkół w marcu 2021. Testy będą mogły zostać przeprowadzone w całkowitym bezpieczeństwie sanitarnym. Treść komunikatu brzmi:

Egzaminy próbne dla ósmoklasistów i maturzystów: Centralna Komisja Egzaminacyjna próbne arkusze udostępni szkołom w marcu, na około 2 miesiące przed egzaminami w maju 2021. Obecnie w ramach konsultacji z uczniami nauczyciele mogą przeprowadzać sprawdziany, zachowując zasady sanitarne.

Przemysław Czarnek, szef MEiN przypomniał również, że na terenie szkoły mogą być przeprowadzane olimpiady przedmiotowe. Co więcej placówki kształcące uczniów w zawodzie mają też możliwość prowadzenia zajęć praktycznych i praktyk zawodowych. Minister dodał, że uczniowie branżowych szkół I stopnia, będący młodocianymi pracownikami, nadal realizują zajęcia praktyczne u pracodawców, o ile u tych pracodawców nie występują istotne zagrożenia.

Matura 2021 - kiedy się odbędzie?

Matura 2021 rozpocznie się po długim weekendzie majowym. 4 maja o godzinie 9:00, absolwenci rozpoczną pisać egzamin dojrzałości z języka polskiego na poziomie podstawowym. 5 maja czeka ich matura z matematyki, a ostatniego dnia odbędzie matura z języków obcych. Wiadomo już, że matura ustna jest odwołana. Koniec egzaminów dojrzałości zaplanowany jest na 20 maja 2021.

Matura 2021 - kiedy się odbędzie? [HARMONOGRAM, DATA]

Najnowsze