Matura próbna 2015

i

Autor: fot. Bulls Matura próbna 2015/2016: tematy wypracowań z języka polskiego. ARKUSZE I ODPOWIEDZI

Matura próbna 2015/2016: tematy wypracowań z języka polskiego. ARKUSZE I ODPOWIEDZI

2015-11-17 15:56

Matura próbna z języka polskiego już 24 listopada 2015 roku. Już teraz uczniowie zadają sobie pytanie: jakie będą tematy wypracowań? Na Eska.pl., pędzimy z pomocą i sprawdzamy, które lektury należy sobie przypomnieć przed próbnym egzaminem! Prawdopodobieństwo, że na nie traficie jest bardzo duże!

Matura próbna 2015/2016: tematy wypracowań z języka polskiego poznamy w dniu egzaminu, czyli 24 listopada 2015 roku. Każdy nauczyciel podkreśla to, że na maturze z naszego rodzimego języka najważniejsze jest wypracowanie. Co będzie na maturze z języka polskiego? Tego jeszcze nie wiemy, ale przy powtarzaniu materiału przed maturą z Operonem - warto wziąć pod uwagę nasze podpowiedzi. Sprawdźcie je poniżej!

Matura próbna 2015/2016: tematy wypracowań

Próbna matura z języka polskiego, to doskonała okazja do sprawdzenia swojej wiedzy, którą uczniowie nabyli przez ostatnie lata nauki. Pierwsza, niezwykle ważna dla nich próba przypada 24 listopada 2015 roku. Jakich tematów mogą się spodziewać? Internauci twierdzą, że na maturze próbnej z języka polskiego pojawi się "Pan Tadeusz", "Chłopi" lub "Lalka". Ta ostatnia lektura pojawiła się rok temu. Wówczas uczniowie zmierzyli się z pytaniem: "Emigracja – tragiczna konieczność czy szansa? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, analizując podany fragment Lalki.". Całkiem możliwe, że i w tym roku pojawi się powieść Bolesława Prusa. 

Naszym zdaniem na maturze próbnej z języka polskiego, mogą się jeszcze pojawić: "Dziady" cz. III - Adama Mickiewicza, "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego lub wybrane wiersze. Nie zapominajcie, że to tylko nasza opinia i radzimy przeanalizować wszystkie obowiązkowe lektury!

Zobacz to video online, za darmo i legalnie >>

Matura próbna 2015/2016: ARKUSZE i ODPOWIEDZI

[NEWS Aktualizowany]

Tu poinformujemy Was o tym, co pojawiło się na maturze próbnej z języka polskiego.

Sprawdźcie harmonogram matur, a także szczegóły na temat płatnych poprawek.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE