Matura poprawkowa 2019 - MATEMATYKA i POLSKI [ARKUSZE CKE, ZADANIA, ODPOWIEDZI]

2019-08-21 9:38 RW
Matura poprawkowa 2019 - MATEMATYKA i POLSKI [ARKUSZE CKE, ZADANIA, ODPOWIEDZI]
Autor: Adam Staskiewicz/East News Matura poprawkowa 2019 - MATEMATYKA i POLSKI [ARKUSZE CKE, ZADANIA, ODPOWIEDZI]

Matura poprawkowa to ostatnia szansa, by zdać egzamin w tym roku i mieć szansę dostać się na wymarzoną uczelnię. Uczniowie największą niepewność odczuwają przed poprawką z matematyki. Kolejny rok z rzędu, to właśnie królowa nauk spowodowała olbrzymi stres. Czy egzamin poprawkowy był łatwiejszy? Jakie zadania były na maturze poprawkowej z polskiego i matematyki? Przekonajcie się i sprawdźcie na ESKA.pl

Matura poprawkowa 2019 - MATEMATYKA i POLSKI. Arkusze z tych dwóch przedmiotów są najpopularniejsze, jeśli chodzi o tegoroczny egzamin dojrzałości "w drugim terminie". Jak wyglądała matura poprawkowa 2019? Zadania z matematyki były trudniejsze niż miało to miejsce w maju? Jak jest w przypadku matury poprawkowej z języka polskiego? Jaki był temat wypracowania? Podpowiadamy serwując arkusze CKE na ESKA.pl. 

Matura poprawkowa 2019 - MATEMATYKA [ZADANIA, ARKUSZE]

Matura poprawkowa 2019 z matematyki od lat wzbudza największy postrach wśród uczniów. W końcu to teoretycznie najtrudniejszy etap, a co więcej osoby, które do niej przystępują, mają ostatnią szansę by zdać egzamin w tym roku. Zadania z matematyki poznaliśmy chwilę po zakończeniu poprawki. Pierwsi uczniowie, którzy opuścili salę egzaminacyjną ok. 10:30 uważają, że poprawka była bardzo trudna.

Oceńcie to sami sprawdzając zadania z matematyki w galerii poniżej.

Matura poprawkowa 2019 - POLSKI [ZADANIA, ARKUSZE]

Matura poprawkowa z języka polskiego cieszy się większą zdawalnością, niż ma to miejsce w przypadku poprawkowej matury z matematyki. Jakie były zadania? Uczniowie musieli zmierzyć się z wypracowaniem. Mogli wybrać spośród dwóch tematów:

  • Odpowiedzieć: Czym może być dla człowieka prawda? - na podstawie lektury Zbronia i Kara, Fiodora Dostojewskiego
  • Interpretacja: Zinterpretować podany utwór (Ex libris - Wiktora Gomulickiego) i postawić tezę interpretacyjną.

Arkusze matury poprawkowej z języka polskiego podrzucamy poniżej:

W sieci pojawiły się również przykładowe odpowiedzi poszczególnych zdań:

Najnowsze