Matura 2024

Matura historia rozszerzona 2024. ARKUSZE CKE, ZADANIA, ODPOWIEDZI, PDF DO POBRANIA

2024-05-21 14:05

Matura z historii na poziomie rozszerzonym odbyła się 21 maja 2024. Przystąpili do niej głównie uczniowie klas humanistycznych, którzy wybrali właśnie ten przedmiot na swój egzamin dodatkowy. Z jakimi zadaniami musieli się zmierzyć? Arkusz CKE oraz odpowiedzi są poszukiwane przez internautów. Tak właśnie wyglądała matura 2024 z historii!

Matura rozszerzona 2024 to kolejny etap zmagań uczniów z egzaminem dojrzałości. 21 maja to dzień egzaminu maturalnego z historii na poziomie rozszerzonym. Maturzyści sprawdzają swoje umiejętności na zaawansowanym poziomie. Uczniowie decydują się na taki egzamin, kiedy mają świadomość dużej wiedzy historycznej, zarówno polskiej, jak i światowej. Taki egzamin często jest potrzebny do dostania się na wymarzone studia. Zdają go osoby, które chcą dostać się na kierunki humanistyczne, takie jak historia sztuki, archeologia i etnologia. Wiele osób boi się, że nie napisze egzaminu na dobry wynik, a tym samym nie będą mogli dostać dobrej pracy. We wtorek 21.05.2024 maturzyści oraz ich rodzice byli bardzo zestresowani. Czy tegoroczna matura z języka polskiego na poziomie rozszerzonym była trudna? Zobacz arkusz!

Matura matematyka 2024 - ARKUSZ CKE, ODPOWIEDZI, ZADANIA, PDF DO POBRANIA

Ci celebryci robią karierę, nawet bez matury! Będziesz w szoku, kto znalazł się na liście

Matura rozszerzona 2024 - historia. Arkusz CKE, zadania

Arkusz maturalny z historii rozszerzonej 2024 to coś, co już zaczęło szukać wielu uczniów. Licealiści i uczniowie techników są ciekawi, z czym zmierzyli się tegoroczni maturzyści. Także rodzice uczniów zastanawiają się, jak wyglądał test. Niestety nie ma możliwości pobrania pliku PDF. Arkusze zarówno z formuły 2015, jak i formuły 2023, można zobaczyć w galeriach poniżej.

Matura rozszerzona 2024 - historia. Odpowiedzi

Wszyscy maturzyści z niecierpliwością czekają, aż w internecie pojawią się poprawne rozwiązania tegorocznych zadań z matury rozszerzonej z historii. Trzeba jednak pamiętać, że oficjalne wyniki zostaną przekazane dopiero po tygodniach. Wszystkie odpowiedzi, które pojawią się teraz, to jedynie typowania i domysły.