Matura 2023 - CKE pokaże arkusze. Będzie jeszcze trudniej zdać!

2022-01-16 14:08
Matura
Autor: Adam STASKIEWICZ/East News

Matura to hasło, na jakie wielu uczniów reaguje z niepokojem. Prawdziwe wyzwanie czeka na przyszłorocznych maturzystów, którzy zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Edukacji i Nauki, zmierzą się z trudniejszymi pytaniami. Przykładowe arkusze CKE matury 2023 poznamy niebawem. Wszystkie szczegóły znajdziecie w artykule.

Spis treści

  1. Trudniejsza matura 2023 - arkusze CKE
  2. Próbne arkusze CKE - matura 2023
  3. Matura próbna 2023 z OKE - kiedy?

Arkusze CKE matura 2023 mogą przyprawić uczniów szkół ponadpodstawowych o zawrót głowy! Egzamin maturalny, zwany też egzaminem dojrzałości, to dla wielu wielkie wyzwanie. Dla przyszłorocznych maturzystów będzie ono jeszcze większe. Wszystko przez to, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami członków Ministerstwa Edukacji i Nauki, będzie on znacznie trudniejszy od tego, do którego przystąpią uczniowie kończący w tym roku szkoły ponadpodstawowe. Już w 2020 roku minister edukacji Przemysław Czarnek wspominał o pomyśle, jakim jest stworzenie trudniejszej matury. Egzamin, z jakim maturzyści zmierzą się w maju 2023 roku, będzie przeprowadzony w zupełnie innej formule, nawiązującej do egzaminów maturalnych sprzed reformy w 1999 roku. Szef MEiN tłumaczył decyzję faktem, iż dzisiaj, mimo że poziom arkuszy jest niższy, uczniowie stale korzystają z korepetycji. Wiadomo już, kiedy CKE udostępni próbne arkusze.

Sonda
Czy matura powinna być trudniejsza?

Trudniejsza matura 2023 - arkusze CKE

Na oficjalnej stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej pojawiły się informacje dotyczące sposobu przeprowadzenia egzaminu maturalnego w 2023 roku. Poniżej przedstawiamy szczegółowy harmonogram kolejnych działań związanych z wdrożeniem nowej formuły egzaminu w formule 2023, który został przygotowany przez CKE.

Próbne arkusze CKE - matura 2023

Już 4 marca 2022 roku na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, w zakładce Egzamin maturalny > Egzamin maturalny w Formule 2023 > Materiały dodatkowe oraz na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych opublikowane zostaną arkusze pokazowe egzaminu maturalnego w Formule 2023, zawierające zadania zgodne z propozycjami wymagań egzaminacyjnych.

Matura próbna 2023 z OKE - kiedy?

Zgodnie z podaną przez CKE informacją, zainteresowane szkoły będą mogły przeprowadzić test diagnostyczny w zakresie poziomu przygotowania uczniów do egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych od 28 do 30 września 2022 roku.

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze