Matura 2022: WYNIKI bardzo złe? Uczniowie zawiedzeni rezultatami

2022-07-05 10:40
Matury
Autor: FOTO TOMASZ RADZIK / SUPER EXPRESS

Wyniki matur 2022 są już znane, a maturzyści dzielą się pierwszymi opiniami. Jak można się było spodziewać, nie wszyscy są zadowoleni. Niektórzy uczniowie są wręcz zawiedzeni uzyskanymi rezultatami. Czy wyniki matur są rzeczywiście złe? Jakie reakcje przeważają? Sprawdźcie, co zdający piszą w mediach społecznościowych.

Matura 2022 - wyniki z egzaminu dojrzałości, jak często nazywa się maturę, stresowały wszystkich absolwentów szkół ponadpodstawowych, którzy do niego przystąpili. Osiągnięte rezultaty mają bowiem decydujący wpływ na to, czy maturzyści dostaną się na wymarzone uczelnie. W przeciwieństwie do egzaminu ósmoklasisty, matury można nie zdać. Aby mówić o zdanym egzaminie maturalnym, z każdej części na poziomie podstawowym należało mieć minimalnie 30%. I choć w tym roku zakres wymagań na maturę 2022 był mniejszy, nie wszyscy uczniowie są zadowoleni z otrzymanych wyników. Dokładnie 5 lipca po godzinie 8:30 Okręgowe Komisje Egzaminacyjne przedstawiły oficjalne wyniki matur 2022. Tradycyjnie zdający komentowali uzyskane rezultaty w mediach społecznościowych. Jakie przeważają opinie? Nie brakuje tych negatywnych!

Zobacz także: Poprawka matura 2022 – matematyka. Jakie będą zadania? Czy jest prostsza?

Natsu o mocnym komentarzu na High League 3. To ją zabolało!

Matura 2022 - wyniki zawiodły uczniów

Wyniki matur 2022 pojawiły się w systemie ZIU dokładnie o godzinie 8:30. Niedługo po tym w mediach społecznościowych zaczęły pojawiać się pierwsze reakcje maturzystów. I choć zdecydowana większość jest zadowolona z uzyskanych rezultatów, nie brakuje osób, które są mocno rozczarowane zdobytymi punktami. Na średnie krajowe wyniki matur 2022 musimy jeszcze zaczekać do godziny 10:30. Poniżej prezentujemy komentarze rozczarowanych uczniów. Co poszło nie tak?

Sonda
Czy zdasz maturę 2022?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze