Uczniowie na maturze

i

Autor: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Matura 2022 unieważniona! Na uczniów tej szkoły czeka obowiązkowa poprawka w czerwcu

2022-05-23 10:03

Matura 2022 trwa w najlepsze, a w mediach co rusz pojawiają się informacje o wszelkiego rodzaju przeciekach. Niedawno informowaliśmy o złożonym do prokuratury zawiadomieniu związanym z egzaminem maturalnym z języka angielskiego. Teraz poważne problemy mają absolwenci jednego z polskich liceów. Oficjalnie matura 2022 z WOS-u została tam unieważniona.

Spis treści

  1. Matura 2022 unieważniona!
  2. Matura 2022 - drugi termin

Matura 2022 unieważniona w jednym z polskich liceów to nauczka na przyszłość? W ostatnich latach głośno jest o wszelkiego rodzaju wyciekach arkuszy maturalnych. Przypomnijmy, że zarówno w 2020, jak i 2021 roku w województwie podlaskim odnotowano zwiększone zainteresowanie tematami, które rzeczywiście pojawiły się w przygotowanych przez CKE arkuszach.  W tym roku nie było inaczej. Na terenie województwa mazowieckiego wpisywane były hasła związane z tematem wypracowania z języka polskiego. Dwa dni później do prokuratury złożono zawiadomienie w sprawie matury z języka angielskiego. Teraz na tapet trafiła matura z wiedzy o społeczeństwie, do której maturzyści z całej Polski przystąpili 13 maja. Jak podaje serwis Tygodnik ciechanowski, w znajdującym się w Ciechanowie I Liceum Ogólnokształcącym im. Zygmunta Krasińskiego doszło do złamania prawa, wskutek czego matura z WOS-u została tam unieważniona. Zdający przystąpią do niej ponownie 7 czerwca.

Sonda
Czy matury są w tym roku trudniejsze niż w zeszłym roku?

Matura 2022 unieważniona!

Podczas pisemnej matury z wiedzy o społeczeństwie doszło do złamania prawa. Jedna z abiturientek wyciągnęła telefon komórkowy, by zrobić zdjęcie arkusza, a po chwili zamieściła je w sieci. Przeoczyła jednak fakt, że obok kartek widoczny był dowód osobisty, przez co namierzenie jej nie było trudne. Sprawa została zgłoszona do Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie, a ta w poniedziałek oficjalnie unieważniła maturę.

Matura 2022 - drugi termin

Jak wiadomo, absolwenci liceum w Ciechanowie mają ponownie zdawać egzamin z WOS-u w drugim terminie, czyli 7 czerwca. Od decyzji OKE nie ma odwołania. Uczniowie są załamani! Tym bardziej, że arkusz z wiedzy o społeczeństwie 2022 został oceniony przez nich jako łatwy. Może następnym razem maturzyści zastanowią się dwa razy, zanim zdecydują się na oszustwo?

ESKA XD #047 | FAME MMA 14, EUROWIZJA, MATURA, LEWITUJĄCE SAMOCHODY

Denerwujesz się wynikami matury?

Na odstresowanie polecamy Alberta z ESKI i jego kultową WKRĘTARKĘ!

Listen to "Niebo" on Spreaker.