Matura 2022 unieważniona! Na uczniów tej szkoły czeka obowiązkowa poprawka w czerwcu

2022-05-23 10:03
Uczniowie na maturze
Autor: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Matura 2022 trwa w najlepsze, a w mediach co rusz pojawiają się informacje o wszelkiego rodzaju przeciekach. Niedawno informowaliśmy o złożonym do prokuratury zawiadomieniu związanym z egzaminem maturalnym z języka angielskiego. Teraz poważne problemy mają absolwenci jednego z polskich liceów. Oficjalnie matura 2022 z WOS-u została tam unieważniona.

Spis treści

  1. Matura 2022 unieważniona!
  2. Matura 2022 - drugi termin

Matura 2022 unieważniona w jednym z polskich liceów to nauczka na przyszłość? W ostatnich latach głośno jest o wszelkiego rodzaju wyciekach arkuszy maturalnych. Przypomnijmy, że zarówno w 2020, jak i 2021 roku w województwie podlaskim odnotowano zwiększone zainteresowanie tematami, które rzeczywiście pojawiły się w przygotowanych przez CKE arkuszach.  W tym roku nie było inaczej. Na terenie województwa mazowieckiego wpisywane były hasła związane z tematem wypracowania z języka polskiego. Dwa dni później do prokuratury złożono zawiadomienie w sprawie matury z języka angielskiego. Teraz na tapet trafiła matura z wiedzy o społeczeństwie, do której maturzyści z całej Polski przystąpili 13 maja. Jak podaje serwis Tygodnik ciechanowski, w znajdującym się w Ciechanowie I Liceum Ogólnokształcącym im. Zygmunta Krasińskiego doszło do złamania prawa, wskutek czego matura z WOS-u została tam unieważniona. Zdający przystąpią do niej ponownie 7 czerwca.

Sonda
Czy matury są w tym roku trudniejsze niż w zeszłym roku?

Matura 2022 unieważniona!

Podczas pisemnej matury z wiedzy o społeczeństwie doszło do złamania prawa. Jedna z abiturientek wyciągnęła telefon komórkowy, by zrobić zdjęcie arkusza, a po chwili zamieściła je w sieci. Przeoczyła jednak fakt, że obok kartek widoczny był dowód osobisty, przez co namierzenie jej nie było trudne. Sprawa została zgłoszona do Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie, a ta w poniedziałek oficjalnie unieważniła maturę.

Matura 2022 - drugi termin

Jak wiadomo, absolwenci liceum w Ciechanowie mają ponownie zdawać egzamin z WOS-u w drugim terminie, czyli 7 czerwca. Od decyzji OKE nie ma odwołania. Uczniowie są załamani! Tym bardziej, że arkusz z wiedzy o społeczeństwie 2022 został oceniony przez nich jako łatwy. Może następnym razem maturzyści zastanowią się dwa razy, zanim zdecydują się na oszustwo?

ESKA XD #047 | FAME MMA 14, EUROWIZJA, MATURA, LEWITUJĄCE SAMOCHODY

Denerwujesz się wynikami matury?

Na odstresowanie polecamy Alberta z ESKI i jego kultową WKRĘTARKĘ!

Listen to "Niebo" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze