Matura 2021 z matematyki - ile punktów trzeba zdobyć, by zdać?

Matura i egzamin ósmoklasisty na innych zasadach! Mamy oficjalne stanowisko kuratora
Autor: F1Digitals/pixabay.com Matura i egzamin ósmoklasisty na innych zasadach! Mamy oficjalne stanowisko kuratora

Matura 2021 zbliża się wielkimi krokami. Uczniowie będą musieli rozprawić się z różnymi arkuszami sprawdzającymi ich wiedzę, jednak największe obawy budzi w nich egzamin maturalny z matematyki! Ile zatem punktów należy z niego zdobyć, aby uzyskać wynik pozytywny? Punktacja matury z matematyki 2021 oraz zmiany, które są nałożone na tegoroczny arkusz znajdziecie poniżej.

Matura 2021 odbędzie się już lada dzień! Uczniowie prężnie przygotowują się do tegorocznych egzaminów maturalnych, które rozpoczną się 4 maja tego roku. Największe obawy budzi w nich jednak arkusz z matematyki, który od niepamiętnych lat sprawiał absolwentom szkół średnich największy problem. Matura 2021 z matematyki - ile punktów trzeba mieć, by zdać? To jedno z najczęściej powtarzających się pytań zadawanych przez uczniów, dlatego też postanowiliśmy poniżej na nie odpowiedzieć. W tym roku egzamin maturalny z matematyki został nieco zmodyfikowany. Część materiału została okrojona, a wszystko przez wciąż trwającą pandemię koronawirusa, która sprawiła, że uczniowie byli zmuszeni do przygotowań do matury w formie zdalnej.

Przez obecny system edukacji, matura 2021 została mocno okrojona i z podstawy programowej wypadło sporo elementów. Również w przypadku egzaminu maturalnego z matematyki. Mimo to, absolwenci wciąż chcą wiedzieć, ile konkretnie punktów potrzebują, aby uzyskać z tej części matury wymarzone 30 procent, które oznacza pozytywny wynik z egzaminu. Dokładną punktację i liczbę zadań, z jaką zmierzą się tegoroczni maturzyści znajdziecie poniżej. 

Matura 2021 z matematyki - ile punktów żeby zdać? 

Na maturze 2021 z matematyki uczniowie będą mogli zdobyć maksymalnie 45 punktów, a zaznaczymy, że w ubiegłym roku punktów tych było 50. Oznacza to, że w tym roku do zdania matury z matematyki będziemy potrzebować 14 punktów. 

Matura z matematyki 2021 będzie składać się z zadań zamkniętych, za które możemy zdobyć maksymalnie 28 punktów oraz z zadań otwartych, za które maksymalnie zdobyć możemy punktów 17. 

Matura 2021: Próbny egzamin z matematyki. Jak poszło maturzystom w Bydgoszczy?
Najnowsze