Matura 2021 - matematyka poziom podstawowy. Zadania, odpowiedzi, arkusze CKE 5 maja

2021-05-05 14:20 Adrian Rybak
egzamin
Autor: źródło: Pixabay, zdjęcie ilustracyjne

Matura 2021 - matematyka to drugi przedmiot z którym zmierzyli się uczniowie ostatnich klas szkół średnich. To jeden z trzech obowiązkowych przedmiotów podstawowych. Maturzyści oraz ich rodzice już szukają arkuszy, który pojawiły się na tegorocznym egzaminie. Poszukiwane są także odpowiedzi na zadania. Co pojawiło się na teście?

Matura 2021 matematyka poziom podstawowy. Zadania, odpowiedzi, arkusze CKE. 5 maja odbył się egzamin maturalny z drugiego przedmiotu obowiązkowego. Matematyka przez większość uczniów uznawana jest za największe wyzwanie. Wiele osób boi się, że nie zda egzaminu, a tym samym nie będzie mogło dostać się na wymarzone studia. Z tego powodu przygotowania do testu z matematyki zawsze są pracowite i czasochłonne. W środę 5.05.2021 z pewnością maturzyści oraz ich rodzice byli bardzo zestresowani. Równo o godzinie 9:00 rozpoczął się egzamin. Czy w tym roku był on łatwiejszy? Wiele osób liczyło na to, że CKE dopasuje zadania do warunków nauki. Przypominamy, że maturzyści przygotowywali się do egzaminu dojrzałości w trybie zdalnym, co z pewnością było dużym utrudnieniem. Czy faktycznie było łatwiej? Niżej znajdziesz arkusz oraz przykładowe zadania.

Tegoroczni maturzyści już po egzaminie maturalnym z języka polskiego

Matura 2021 - matematyka poziom podstawowy. Arkusz CKE

Arkusz maturalny z matematyki 2021 to coś, czego szuka wielu uczniów i rodziców. Wszyscy są ciekawi, z czym zmierzyli się tegoroczni maturzyści, a osoby które przystąpiły do egzaminu chcą jeszcze raz spojrzeć na zadania, aby sprawdzić, czy na pewno dobrze odpowiedzieli. Arkusze są już dostępna na oficjalnej stronie CKE, ale można je zobaczyć także poniżej:

Matura 2021 - matematyka poziom podstawowy. Odpowiedzi

Wszyscy maturzyści z niecierpliwością czekają, aż w internecie pojawią się poprawne rozwiązania tegorocznych zadań z matury z matematyki. Trzeba jednak pamiętać, że oficjalne wyniki zostaną przekazane dopiero w czerwcu. Wszystkie odpowiedzi, które pojawią się teraz, to jedynie typowania i domysły.

Najnowsze