Matura 2020 - wyniki stresują uczniów. Czego się boją najbardziej?

2020-07-31 15:06 EK
Matura
Autor: Marek Szandurski/East News

Wyniki matur 2020 zbliżają się wielkimi krokami. Czeka na nie z niecierpliwością wielu absolwentów szkół średnich, którzy właśnie mają odpoczywają podczas swoich najdłuższych wakacji w życiu. Jednak im bliżej terminu ogłoszenia wyników, tym uczniom towarzyszy coraz większy stres! Czego boją się najbardziej? Zdradzamy na ESKA.pl.

Matura 2020 - WYNIKI zbliżają się wielkimi krokami. Z uwagi na pandemię koronawirusa, tegoroczne egzaminy dojrzałości odbyły się nie w maju, lecz w czerwcu. Maraton wielu absolwentów szkół średnich rozpoczął się dokładnie 8 czerwca językiem polskim na poziomie podstawowym i potrwał finalnie do 29 czerwca. Aby uchronić uczniów oraz komisje egzaminacyjną przez zarażeniem, zostały wprowadzone szczególne zasady oraz obostrzenia, a także odwołano egzaminy z części ustnej. Mimo iż wielu tegorocznych maturzystów właśnie odpoczywa na swoich najdłuższych wakacjach w życiu, to z pewnością z tyłu głowy mają myśli o nadchodzących wynikach z egzaminów dojrzałości. Oczekiwanie z pewnością jest bardzo stresujące i niektórym może spędzać sen z powiek. Dzieje się to dlatego, że absolwentom zależy na punktach aby następnie dostać się na wymarzoną uczelnie oraz kierunek studiów. 

W 2020 roku młodzież będzie mogła sprawdzić swoje wyniki z matur dokładnie we wtorek 11 sierpnia. Jeśli komuś się nie powiedzie i nie zda egzaminu z jednego przedmiotu, ma prawo do poprawki, która odbędzie się we wrześniu. Absolwenci poprawiający maturę, wyniki otrzymają dopiero 30 września.

Matura 2020 - wyniki stresują uczniów

We wtorek 11 sierpnia 2020 absolwenci będą mieli możliwość sprawdzić wyniki matur między godziną 8:00 a 10:00 na stronie internetowej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Aby je sprawdzić należy zalogować się przy pomocy loginu oraz hasła, które otrzymaliście w szkole. Mimo iż do ogłoszenia punktów został ponad tydzień, to wśród uczniów już pojawił się stres. Młodzież najbardziej stresuje się matematyką, ponieważ uważa, że tegoroczny arkusz był bardzo trudny. Dodatkowo stresują się wynikami z języka polskiego oraz tym, że nadal nie wiedzą na jakie studia się zarekrutować. Poniżej możecie zobaczyć reakcje tegorocznych maturzystów na Twitterze.

Makijaż w stylu aplikacji Instagram 2020

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze