Matura 2020 - WYNIKI. Kiedy będą i jak sprawdzić online? [DATA, TERMIN]

2020-07-02 10:10 Patrycja Obarowska
Matura 2019 - Będą nowe zasady oceniania? Byłyby niekorzystne dla zdających!
Autor: Pawel Relikowski/Polska Press/East News Maturzyści

Matura 2020 rozpocznie się już 8 czerwca i będzie trwać do 29 czerwca. Kiedy uczniowie poznają wyniki ze swoich egzaminów dojrzałości? Minister edukacji opublikował terminy wyników matur, które są niesłychanie istotne dla wszystkich tegorocznych maturzystów! Sprawdź na ESKA.pl kiedy uczniowie dowiedzą się, jak poradzili sobie z egzaminami.

Spis treści

  1. Matura 2020 - kiedy wyniki?
  2. Matura 2020 - wyniki online. Jak sprawdzić?
  3. Matura 2020 - kiedy sesja poprawkowa?

Matura 2020 - wyniki. Kiedy będą? Matura zbliża się wielkimi krokami, ponieważ egzaminy dojrzałości rozpoczną się już 8 czerwca, a zakończą 29 czerwca 2020 roku. Kolejną nurtującą tegorocznych maturzystów kwestią są terminy ogłoszenia wyników z matur, które na całe szczęście zostały już opublikowane przez ministra edukacji Dariusza Piontkowskiego. Podczas konferencji prasowej, która odbyła się 19 maja 2020 został przedstawiony nowy harmonogram rekrutacji do szkół średnich, a także bardzo ważne terminy ogłoszenia wyników z egzaminów dojrzałości. Te informacje są szczególnie istotne dla wszystkich uczniów, którzy w tym roku będą próbować swoich sił w egzaminach dojrzałości. Czas oczekiwania na wyniki z najważniejszego, życiowego testu jest stresujący, dlatego ujawniony termin ogłoszenia ich, z pewnością ucieszy wszystkich maturzystów. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna uruchomi również specjalne portale, na których uczniowie za pomocą loginu i hasła będą mogli sprawdzić wyniki ze swojej matury.

Matura 2020 - kiedy wyniki?

Matura 2020 potrwa od 8 do 29 czerwca, a wyniki z egzaminów dojrzałości zostaną dostarczone uczniom do 11 sierpnia 2020. To właśnie do tego terminu będą ogłoszone wyniki z egzaminu maturalnego, przekazanie szkołom świadectw oraz wydanie ich.

Matura 2020 - wyniki online. Jak sprawdzić?

Wyniki z egzaminów maturalnych będzie można sprawdzić za pomocą internetu. Uczniowie będą mogli sprawdzić swoją maturę online 11 sierpnia od godziny 8:00 do 10:00 rano. To właśnie w tym dniu i w tych godzinach Okręgowa Komisja Egzaminacyjna na swoich stronach internetowych da uczniom wgląd do wyników z egzaminów maturalnych.

Matura 2020 - kiedy sesja poprawkowa?

Wyniki z matur 2020 będą ogłoszone do 11 sierpnia. Natomiast osobom, którym nie uda się zdać egzaminów będzie przysługiwał następny termin. Sesja poprawkowa dla osób, które nie zaliczyły egzaminu z jednego przedmiotu odbędzie się na początku września. Osoby poprawiające maturę swoje wyniki poznają 30 września.

Matura 2020 w cieniu koronawirusa. Jak do egzaminu maturalnego przygotowują się maturzyści z Bydgoszczy?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze