Matura 2020 poprawka - TERMIN: kiedy jest poprawka matury?

2020-07-08 10:30 RW
Matura 2020 poprawka - TERMIN: kiedy jest poprawka matury?
Autor: Adam Staskiewicz/East News Matura 2020 poprawka - TERMIN: kiedy jest poprawka matury?

Poprawka matury 2020 to dla niektórych osób druga i zarazem ostatnia szansa, by zdać egzamin dojrzałości w tym roku. Biorąc pod uwagę opinie wydaje się, że wiele osób nie poradziło sobie z matematyką. To właśnie ten przedmiot królować będzie na poprawkach. Kiedy się one odbędą? Termin do sprawdzenia na ESKA.pl.

Matura 2020 poprawka - termin warto zapisać sobie w kalendarzu, jeśli już wiecie, że nie poszło wam na głównej maturze. Zastanawiacie się, kiedy jest poprawka matury 2020? Data do sprawdzenia w tym miejscu. Nie mamy wątpliwości, że więcej osób nie zdało matematyki niż języka polskiego. Taka tendencja występuje rok do roku. Nie brakuje opinii, że wyniki matury 2020 będą gorsze niż rok temu a przyczyni się do tego właśnie królowa nauk. Tak jak w latach ubiegłych, poprawka matury 2020 jest możliwa, jeśli nie zdaliście jednego przedmiotu. W przypadku, gdy nie poradziliście sobie z dwoma przedmiotami obowiązkowymi, możecie przystąpić do egzaminu dojrzałości dopiero za rok. 

Matura 2020 - poprawka: termin, data

Kiedy jest poprawka matury 2020? Nowa data egzaminu dojrzałości w terminie poprawkowym nie jest tajemnicą. Matura poprawkowa jest dla zdających (absolwentów wszystkich typów szkół), którzy przystąpili do egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych i nie zdali egzaminu tylko z jednego przedmiotu w części pisemnej. W części ustnej (język polski, języki mniejszości narodowych, języki obce nowożytne - prezentacja i wypowiedź – formuła od 2015), nie jest przeprowadzana. Jeśli chodzi o część pisemną odbędzie się ona w każdej szkole 8 września 2020 roku o godzinie 14:00.

Matura poprawkowa 2020 - wyniki

Kiedy będą wyniki matury poprawkowej 2020? Osoby, które poprawiają egzamin, powinny otrzymać wyniki do 30 września 2020. Wtedy też wypisywane będą świadectwa. 

Matura z polskiego 2020. Jak poradzili sobie uczniowie z Rzeszowa?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze