Matura 2018 - jak uczyć się na ostatnią chwilę? Najlepsze sposoby

i

Autor: Fot. East News / Piotr Hukalo Maturzyści

Matura 2018 - jak uczyć się na ostatnią chwilę? Najlepsze sposoby

2018-05-06 13:03

Matury 2018 rozpoczną się już za chwilę. Czasu pozostało niewiele, a niektórzy ciągle nie są gotowi. Jak uczyć się tuż przed egzaminem, aby przyniosło to najlepsze efekty? Dowiedzcie się na ESKA.pl 

Matura to jeden z najważniejszych egzaminów w życiu. Od niego zależy czy dostaniemy się na wymarzone studia. To też pierwszy etap w dorosłym życiu. Im lepiej ją napiszemy, tym większe będą również nasze szanse na dostanie dobrej posady w przyszłości. Co jednak jeśli przez ostatnie lata nie przykładaliśmy się specjalnie do nauki? Podpowiemy wam jak uczyć się szybko i skutecznie!

Matura 2018: odliczanie. Ile zostało czasu do egzaminu dojrzałości?

Autor: brak danych

  Matura 2018: odliczanie do pierwszego egzaminu najwyższy czas zacząć! Koniec kwietnia to ostateczny termin na jakiekolwiek powtórki. Oczywiście, najlepiej, gdyby każdy maturzysta miał już wtedy cały materiał w jednym palcu, ale dobrze wiemy, że bywa z tym różn

Matura 2018 - jak się uczyć? 

Oczywiście nie da się przyswoić materiału z 3 lat w ciągu kilku dni. Jest jednak kilka łatwych sposobów zapamiętania najważniejszych rzeczy. Jeśli nie zdążyliście przeczytać kilku lektur, możecie ich słuchać w formie audiobooków przed snem, podczas jazdy na rowerze czy spacerze. Warto też zapisywać najważniejsze słówka, daty czy wzory na małych karteczkach i przyklejać je w widocznych miejscach. Próbujcie czytać na głos, dzięki temu mózg 'zapisywać' będzie podwójnie - wzrokowo i słuchowo. 

Matura 2018 - nauka na ostatnią chwilę

Niektórzy decydują się również na wszelkiego rodzaju 'wspomagacze' w postaci tabletek i napojów energetycznych. Pamiętajcie, że nie można im do końca ufać! Wybierajcie tylko takie, które w składzie mają jedynie zioła. Nie warto też przesadzać z kawą, która w dużej ilości nawet jeśli nas rozbudzi, nie sprawi, że poczujemy się lepiej.