Matura 2018: czy matura ustna liczy się na studia?

i

Autor: Tomasz Klyta/EastNews Matura

Matura 2018: czy matura ustna liczy się na studia?

2018-01-10 16:32

Czy matura ustna liczy się na studia? To pytanie zadaje sobie wielu uczniów, którzy w 2018 podejdą do egzaminu dojrzałości. Zdecydowana większość osób zdaje maturę, żeby dzięki niej dostać się na wymarzone studia. Ale czy wynik z matury ustnej jest ważny?

Czy matura ustna liczy się na studia? Czy ten element przy rekrutacji na studia jest w ogóle istotny? Informacje na temat matury i rekrutacji na studia w 2018 roku śledzi mnóstwo uczniów, którzy w maju tego roku będą zdawać egzamin dojrzałości. Wybór przedmiotów maturalnych, a później wyniki z egzaminów, będą decydować o tym, czy dostaną się na studia. Czy tyczy się to także matur ustnych?

Deklaracja maturalna - jak wypełnić?

Autor: brak danych

  Jak wypełnić deklaracje maturalną? Osoby, które chcą przystąpić do egzaminu maturalnego muszą zanieść do dyrektora szkoły pisemną deklarację przystąpienia do egzaminu dojrzałości. Deklaracja maturalna złożona jest z dwóch części. W pierwszej należy po

Matura ustna a rekrutacja na studia

Matura ustna to obowiązkowy element tych egzaminów. Uczniowie muszą zdawać dwie matury ustne - jedną z języka polskiego, a drugą z wybranego języka nowożytnego (najczęściej jest to angielski). Zdanie tych dwóch ustnych egzaminów jest niezbędne, aby zdać całą maturę.

Czy ich wynik jest jednak istotny przy rekrutacji na studia? Zazwyczaj nie. Większość uczelni zwraca uwagę jedynie na wynik z egzaminów pisemnych. Jest jednak możliwe, że przy konkretnych kierunkach, jak np. filologie, będą brane pod uwagę także wyniki z matur ustnych, które sprawdzają znajomość języka. Dlatego aby mieć 100% pewności, czy wynik z matury ustnej jest istotny, aby dostać się na kierunek, który wybrałeś, bardzo dokładnie sprawdź zasady rekrutacji wybranej przez siebie uczelni.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE