Masz taki samochód? Możesz stracić dowód rejestracyjny! Policja masowo sprawdza kierowców

2019-10-09 10:07 A.D.
Dowód rejestracyjny
Autor: East News / PAWEL SKRABA/REPORTER

Prawo jazdy to dokument, który uprawnia nas do kierowania pojazdem. Stracić możemy je za wykroczenia drogowe. Inaczej jest w przypadku dowodu rejestracyjnego, który świadczy o tym, że auto w pełni nadaje się do użytkowania. Policjanci ruszyli na drogi i zatrzymują niektóre modele samochodów! Dlaczego tak się dzieje? Dowiedzcie się na ESKA.pl!

Policjanci ruszyli na ulice i masowo sprawdzają pojazdy. W całej Polsce odbywa się ważna akcja. Zatrzymano już 8 tysięcy dowodów rejestracyjnych, co jest zarówno niepokojące, jak i daje nadzieje, że nasza zima będzie w tym roku wyglądać nieco inaczej! Wszystko za sprawą akcji SMOG, której kolejna, jednodniowa odsłona odbywa się 9 października. Na terenie całego kraju spotkać można kontrole policyjne o wiele częściej. Co sprawdzają policjanci i w jakim przypadku mogą zatrzymać twój dowód rejestracyjny?

Zobacz też: Mama ostrzegała śpiewana przez... matkę! Taniec kurierów urzeknie każdego!

Akcja smog - za co policjant zatrzyma twój dowód? 

Akcja ma przeciwdziałać korzystaniu z samochodów, które nadmiernie zatruwają nasze środowisko. Policjanci wyposażeni są w sprzęt kontrolno-pomiarowy. Są to dymomierze do aut z silnikiem Diesla i analizatory spalin. Jeśli nasz samochód przekroczy normy dopuszczanej emisji spalin, to utracimy jego dowód rejestracyjny. Brak posiadania go przy sobie nie zmienia niczego. Wszystko odnotowane zostanie w systemie. Dotyczy to przede wszystkim starych aut. Sprawdzony zostanie również układ hamulcowy i kierowniczy.

Akcja SMOG - do kiedy potrwa? 

Wzmożonych kontroli na drogach spodziewać możemy się w tym roku jeszcze kilkakrotnie. Wzmożone kontrole odbywać się będą również przed dniem Wszystkich Świętych, jednak wtedy policjanci skupią się głównie na trzeźwości kierwoców. 

Najnowsze