Marshmello zagrał nietypowy koncert. Widownia liczyła miliony osób!

i

Autor: HOLLANDSE HOOGTE/East News Marshmello

Marshmello zagrał nietypowy koncert. Widownia liczyła miliony osób!

2019-02-04 13:33

Jak zgromadzić 10-milionową publiczność? Trzeba zagrać w wyjątkowym miejscu. Na ESKA.pl przeczytacie o wyjątkowym koncercie Marshmello.

Marshmello to artysta, który słynie z niecodziennych zachowań. Swoją tożsamość ukrywa pod hełmem w kształcie cukrowej pianki, zaskakuje kolaboracjami z innymi artystami no i organizuje naprawdę wyjątkowe koncerty. Jeden z nich był szczególnie nietypowy. Marshmello zgromadził na nim gigantyczną, bo liczącą około 10 mln. osób, publiczność. Jak mu się to udało?

Marshmello zagrał pierwszy taki koncert w historii!

Zgromadzenie 10-milionowej publiczności jest praktycznie niemożliwe. Wymagałoby to gigantycznego terenu, na którym pomieściliby się wszyscy ci ludzie. Problemów i ceny takiego przedsięwzięcia nie udźwignęliby nawet najpopularniejsi muzycy. Jak więc zrobił to Marshmello?

Marshmello bez maski. Jak wygląda? Czy Marshmello to Dotcom?

Okazuje się, że Marshmello zagrał koncert... w wirtualnej rzeczywistości! DJ skorzystał z zaproszenia twórców popularnej na całym świecie gry online Fortnite. Niezwykłe wydarzenie miało miejsce w sobotę 2.02.2019, na mapce trybu Battle Royale. Dokładnie o 20:00 rozpoczął się trwający 10 minut występ muzyka na specjalnej wirtualnej scenie. By wszyscy mogli obejrzeć koncert w spokoju, wyłączono na jakiś czas możliwość walki. Całość jest już na YouTube.

Według nieoficjalnych danych koncert obejrzało 10 mln. graczy z całego świata. Muzyka Marshmello nie była odtwarzana z plików (bo takie koncerty w grach już się odbywały), ale była grana na żywo! Media zgodnie przyznają, że był to pierwszy taki koncert w historii. Mamy nadzieję, że DJ zachęcił tym innych artystów :)

Warto dodać, że Marshmello zapowiedział występ na Orange Warsaw Festival 2019. Więcej gwiazd wydarzenia zobaczycie w naszej galerii.