Marek Piekarczyk - wiek, piosenki, choroba, wzrost, żona, zespół, wykształcenie

2022-10-29 20:19
Marek Piekarczyk
Autor: Artur BARBAROWSKI/East News

Polski wokalista, znakomity autor tekstów, legenda rocka, a także osobowość telewizyjna. Mowa o Marku Piekarczyku, który skradł serca słuchaczy jak i widzów przed telewizorami. Co musicie o nim wiedzieć? Najważniejsze informacje o cenionej postaci z branży muzyki znajdziecie poniżej.

Marek Piekarczyk - wiek, piosenki, gdzie mieszka, żona, zespół, wykształcenie, Instagram takie frazy są najczęściej wyszukiwane przez internautów. Kim jest Marek Piekarczyk? To oczywiście polski artysta, który zawsze jest pozytywnie i ciepło nastawiony do innych ludzi. Do tego jest jedną z najbardziej charakterystycznych głosów w polskim rocku oraz śmiało można go nazwać legendą tego gatunku. Co ciekawe, zanim został wokalistą, brał udział w licznych konkursach recytatorskich i zdobywał przy tym nagrody. Fizyczna praca również nie jest mu obca ponieważ w młodości dorabiał jako ceramik i zdun. Budował wtedy piece elektryczne, węglowe i gazowe, a nawet był budowlańcem, pracującym głównie przy stawianiu bloków mieszkalnych. Od 1992 do 1998 roku mieszkał z rodziną w USA. Na życie zarabiał również pracą fizyczną wykonując różne prace, szczególnie jako elektryk i magazynier w centrum handlowym. Jednak muzyka cały czas była w jego sercu i w wolnych chwilach śpiewał w klubach z Amerykanami. Co jeszcze musicie o nim wiedzieć?

Na co trenerzy The Voice Kids wydali pierwsze zaoszczędzone w młodości pieniądze?

The Voice of Poland - o którym trenerze mowa?

Pytanie 1 z 5
Jak naprawdę nazywa się Tomson?

Marek Piekarczyk - wiek

Ile Marek Piekarczyk ma lat? Muzyk urodził się 13 lipca 1951 roku w Poznaniu i jak łatwo można obliczyć w 2021 roku obchodził swoje 70. urodziny. Mało kto wie, ale Marek Piekarczyk jest synem oficera Wojska Polskiego, który swoją zawodową karierę zaczynał razem z gen. Wojciechem Jaruzelskim.

Marek Piekarczyk - wzrost

Ile wzrostu ma Marek Piekarczyk? Takiej informacji nie znajdziemy w sieci.

Marek Piekarczyk - żona

Czy Marek Piekarczyk ma żonę? Tak, serce muzyka jest zajęte. Jego żoną od 2008 roku jest Kasia, którą poznał około sześć lat przed ślubem, natomiast owocem ich miłości jest syn Filip (ur. 2009). Co ciekawe związek małżeński z Kasią jest jego drugim związkiem. Swoją pierwszą żonę Ewę poznał gdy miał 27 lat, natomiast ona była młodsza aż o 10 lat. Para przechodziła ciężkie czasy jednak wzięli ślub i doczekali się dwójki dzieci - Maciek (ur. 1980) oraz Sonia (ur. 1984). Związek Marka Piekarczyka i Ewy zakończył się w 1998 roku rozwodem.

Marek Piekarczyk - wykształcenie

Kim jest Marek Piekarczyk z wykształcenia? Zacznijmy od początku. Artysta w szkole podstawowej interesował się matematyką, chemią i fizyką. Ukończył podstawówkę oraz szkołę średnią, a następnie zdawał na Wojskową Akademię Techniczną, potem na architekturę, której poświęcał sporo uwagi jednak tych kierunków nie udało mu się skończyć. Następnie artysta złożył papiery do Studium Kulturalno-Oświatowego w Ciechanowie, a później także do Studium Rekreacji i Rozrywki, otrzymując specjalizacje - Imprezy masowe dla dzieci. Brał udział w licznych konkursach recytatorskich, gdzie zdobywał wyróżnienia i nagrody, a niebawem został wokalistą, który z dnia na dzień coraz lepiej odnajdywał się w branży muzycznej.

Marek Piekarczyk - piosenki

Marek Piekarczyk ma na swoim koncie wiele piosenek. Najpopularniejsze to 51, Nie widzę Ciebie w swych marzeniach, Trzy zapałki, Bez Podtekstów, Heavy Metal World, Kocica, Maratończyk, Pierwszy karabin, czy Wyciągam swoją dłoń. Warto również w tym miejscu wspomnieć o karierze Marka Piekarczyka. Artysta na poważnie zaczął śpiewać będąc 18-latkiem. Zasilił wtedy skład kapel takich jak Biała 21 oraz Sektor A. Następnie dołączył do grupy TSA, a ich numery zajmowały czołowe miejsca na listach przebojów. Zespół został uznany za prekursora heavy metalu w Polsce. Co ciekawe, w marcu 2018 roku zagrał ostatni koncert z TSA i choć ich fani byli z tego powodu smutni to długo to nie trwało. W maju 2021 Marek Piekarczyk powrócił do noworeaktywowanego TSA. 

Marek Piekarczyk - choroba

Marek Piekarczyk dawniej zmagał się z depresją.

Marek Piekarczyk - The Voice of Poland

Marek Piekarczyk to osobowość telewizyjna, która kojarzona jest szczególnie z programem The Voice of Poland i The Voice Senior. Artysta zasiadał na jurorskim fotelu w The Voice of Poland przez 4. edycje - drugą, trzecią, czwartą i piątą. Co ciekawe w drugiej edycji jego podopieczna Natalia Sikora wyśpiewała sobie zwycięstwo. To jednak nie koniec jego przygody z show. Po wielu latach powrócił i po raz piąty widzowie zobaczą go na fotelu trenerskim w The Voice of Poland 12. Co ciekawe, artysta był także trenerem w pierwszej odsłonie The Voice Senior, którego edycja emitowana była w telewizji w 2019 roku.

Marek Piekarczyk - Instagram

Czy Marek Piekarczyk ma Instagrama? Tak, muzyk prowadzi swoje konto na Instagramie i można go znaleźć pod nazwą @marekpiekarczyk.official.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze