Lektury szkolne na maturę 2023 - jak dobrze je znasz? Rozwiąż QUIZ i sprawdź swoją wiedzę

2022-10-11 9:35
Lektury szkolne
Autor: pixabay.com/Pexels Lektury szkolne na maturę 2023 - jak dobrze je znasz?

Matura to wyzwanie dla wielu osób. Wiadomo już, że od 2023 roku zmieni się formuła egzaminów. Jednym z przedmiotów obowiązkowych jest język polski. Aby zdać egzamin, potrzebna jest znajomość lektur. Po zmianach lista jest o wiele dłuższa.

Matura 2023 to najważniejszy egzamin w życiu dla wielu uczniów szkół średnich. Zdanie testu jest zależne nie tylko od znajomości gramatyki i umiejętności pisania tekstów. Jedną z najważniejszych rzeczy są lektury. Uczniowie do ostatniej chwili czytają książki oraz poszukują szczegółowych streszczeń. Wiadomo już, że w 2023 roku wymagana będzie znajomość większej liczby lektur. Maturzyści muszą zapoznać się między innymi z takimi tytułami jak Dziady cz. III, Kordian, Lalka, Potop, Zbrodnia i kara, Wesele, Przedwiośnie, Dżuma i Biblia. Pełną listę znajdziecie TUTAJ. Czeka cię matura i chcesz sprawdzić, czy wiesz dużo o lekturach? Rozwiąż quiz, który zamieszczamy niżej.

ZOBACZ TAKŻE: Matura 2023 - kiedy jest? DATA i harmonogram egzaminu dojrzałości

Quiz o lekturach szkolnych na maturę 2023

Pytanie 1 z 10
Ile części mają Dziady?
FRANIO I BANDURA, INTELIGENTNA LASKA, FURY KRÓLOWEJ, AVICII I CHADA | ESKA XD #058
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze