Legitymacja studencka - ważność. Trzeba ją podbić szybciej niż zwykle!

2021-09-20 11:45
Studenci
Autor: SZYMON BLIK/REPORTER

Legitymacja studencka to dokument, który uprawnia studentów do skorzystania z wielu ulg, na przykład na przejazdy komunikacją miejską. Aby móc z nich skorzystać, należy pamiętać o tym, by na jej odwrocie znajdowała się aktualna naklejka informująca kontrolerów o przedłużonej uldze. W tym roku legitymacja studencka traci ważność wcześniej niż zwykle.

Legitymacja studencka - ważność dokumentu to bardzo istotna kwestia dla wszystkich studentów, którzy już 1 października rozpoczną rok akademicki 2021/22. Do 2020 roku ważność legitymacji studenckich należało przedłużać co semestr, czyli do 31 marca i 31 października. W związku z sytuacją epidemiologiczną i zamknięciem uczelni ważność dokumentów została przedłużona bez konieczności otrzymania nowej naklejki w dziekanacie. Jako że minister edukacji uchylił obowiązujące rozporządzenie i zalecił rektorom, by studenci powrócili na uczelnie, zmienił się termin ważności legitymacji studenckich. W tym roku akademickim trzeba będzie je podbić znacznie wcześniej, niż dotychczas. Do kiedy ważne są legitymacje studenckie? Poniżej znajdziecie termin, którego nie należy przekroczyć, jeśli chce się korzystać z ulg przyznawanych studentom. 

Legitymacja studencka - ważność

W związku z wejściem w życie rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 10 sierpnia 2021 roku, w którym uchylono rozporządzenie z dnia 25 lutego 2021 roku, legitymacje studenckie pozostają ważne przez 60 dni od dnia uchylenia rozporządzenia, co oznacza, że legitymacje studenckie pozostają ważne do 14 października 2021 roku. Po tym dniu dokumenty stracą swoją ważność.

FIGURA MODELKI/FIGURA TANCERKI - jak ONE to ROBIĄ? | ESKA XD - Fit vlog #31
Najnowsze