Lato w środku marca! Odnotujemy rekordowe temperatury w Polsce?

2019-03-04 10:46
Wiosna
Autor: East News / Bogdan SARWINSKI

Wiosna to ulubiona pora roku większości Polaków. Zapominamy o chłodzie i mrozie, a cieszymy się pierwszymi promieniami słońca. Temperatura wzrasta, więc wyjmujemy z naszych szaf cienkie płaszcze. W marcu 2019 pogoda sprawi nam jednak prawdziwego psikusa. Zamiast wiosny, zawita do nas lato! Ile odnotujemy stopni? Dowiedzcie się więcej na ESKA.pl

Już niebawem powitamy kalendarzową wiosnę. W połowie marca po oficjalnym utopieniu Marzanny będziemy mogli w końcu nieco odpocząć od dłużącej się zimy. Pogoda przygotowała dla nas prawdziwą niespodziankę na ten miesiąc. Wiosna zmieni się w lato, a my będziemy mogli poczuć się, jak w połowie czerwca!

Lato w marcu - gdzie i kiedy najcieplej? 

Rekordowo wysokich temperatur możemy spodziewać się od 4 marca. Termometry wskazywać będą nawet 18 stopni! Najcieplej we Wrocławiu, Katowicach i Krakowie. Ale to nie wszystko! 7 marca zanotujemy nawet 19 stopni w Zielonej Górze! Tego typu temperatury sporadycznie zdarzają się nawet w maju! W całym kraju będziemy również cieszyć się słońcem. 

Pogoda na marzec 2019 - do kiedy będzie ciepło?

Mamy dla was dobrą wiadomość. Wysokie temperatury utrzymają się do końca marca, chociaż oczywiście nie będziemy się codziennie cieszyć takimi rekordami. 

Najnowsze