Zmiana czasu na letni 2020 - KIEDY i w którą stronę przestawiamy zegarki?

2020-03-05 15:44 M.C.
Zmiana czasu na letni 2019 - w którą stronę przestawiamy zegarki?
Autor: fot./freeimages.com/Patrick Nijhuis Zegary

O zniesieniu konieczności polegającej na przestawianiu godziny co pół roku mówiło się dużo. Unijne władze postanowiły nawet, że Europa będzie stopniowo przygotowywana do rezygnacji ze zmiany czasu. Zanim jednak ostatecznie pożegnamy przekręcanie wskazówek, czeka nas jeszcze przynajmniej jedno przejście z czasu zimowego na czas letni. W którą stronę przestawimy zegarki z końcem marca? Dowiedzcie się tego na ESKA.pl

Zmiana czasu na letni 2020 - w którą stronę przestawiamy zegarki? Takie pytanie musi sobie jeszcze raz zadać wiele osób. Wszystko dlatego, że w 2020 pozostajemy jeszcze przy zmianie czasu. Pierwsze głosy o tym, że powinniśmy skończyć ze zmianą czasu, pojawiły się jeszcze w 2017 roku. Ostatecznie zadecydowano, że europejskie kraje będą się stopniowo przygotowywać do całkowitego odejścia od tej procedury. Tymczasem musimy jeszcze przestawiać godziny, a najbliższa zmiana czasu czeka nas w marcu. W którą stronę przekręcimy wskazówki?

Zmiana czasu na letni 2020 - godzina w przód czy w tył?

Zmianę czasu wprowadzono po to, by lepiej wykorzystać światło dzienne. Im więcej przybywa nam słońca po zimie, tym wcześniej powinniśmy zaczynać dzień. Wiedząc o tym, łatwo wywnioskować, w którą stronę przestawimy zegarki podczas najbliższej zmiany czasu z zimowego na letni 2020.

Przy najbliższej zmianie czasu przestawimy wskazówki do przodu o całą godzinę - z 2:00 na 3:00 w nocy. Nie trzeba się jednak martwić tym, że się nie wyśpimy. Zmiana czasu z zimowego na letni 2020 odbędzie się w nocy z 28 na 29 marca.

Najnowsze