Lady Gaga zrobiła to jako pierwsza w historii! Niesamowite osiągnięcie wokalistki

2019-02-26 11:35 M.C.
Lady Gaga zrobiła to jako pierwsza w historii! Niesamowite osiągnięcie wokalistki
Autor: FREDERIC J. BROWN/AFP/East News Lady Gaga

Oscar dla Lady Gagi za Shallow był w pełni zasłużony. Utwór, który pojawił się na ścieżce dźwiękowej filmu Narodziny Gwiazdy, zdobył statuetkę w kategorii najlepszej piosenki. Nagroda Amerykańskiej Akademii Filmowej jest jednak tylko częścią historycznego sukcesu, jaki odniosła wokalistka. Na ESKA.pl dowiecie się, co udało się osiągnąć amerykańskiej gwieździe.

Lady Gaga pojawiła się na 91. gali rozdania Oscarów jako faworytka do odebrania statuetki za najlepszą filmową piosenkę. Utwór Shallow, który pojawia się w filmie i który wykonała z Bradleyem Cooperem podczas ceremonii, został przez Amerykańską Akademię Filmową uhonorowany złotym posążkiem. Okazuje się, że Oscar to ukoronowanie znacznie większego, bo historycznego sukcesu Lady Gagi! Artystce udało się go osiągnąć jako pierwszej osobie w dziejach!

Przeczytaj też: Lady Gaga - piosenka Shallow z ważnym przekazem!

Cztery nagrody dla Lady Gagi. Tego nie osiągnął jeszcze nikt!

Shallow to piosenka, którą skomponowała sama Lady Gaga. Piosenkarka jest też współautorką tekstu. Pracowała nad nim wraz z Andrewem Wyattem, Anthonym Rossomando i Markiem Ronsonem. Powstało dzieło, które głęboko zapada w sercu. Piosenka towarzyszy filmowi Narodziny Gwiazdy, w którym Lady Gaga gra u boku Bradleya Coopera.

Piosenka zasłużyła na Oscara 2019. Wcześniej jednak zdobyła za Shallow trzy inne nagrody. To Grammy BAFTA i Złoty Glob. Wraz z Oscarem to cztery najważniejsze wyróżnienia, które można dostać w branży rozrywkowej. Lady Gaga jest pierwszą osobą w historii, której w ciągu jednego roku udało się zgarnąć wszystkie! Gratulujemy i czekamy na kolejne wspaniałe piosenki Lady Gagi.

Zobacz
shallow

Autor: YouTube/Twoja Twarz Brzmi Znajomo - Endemol Shine Polska

Tego nie można przegapić! Twoja Twarz Brzmi Znajomo 11 powróciło na ekrany naszych telewizorów, a my mogliśmy cieszyć się ponownie niesamowitymi metamorfozami gwiazd. Pojawili się również goście specjalni, a wśród nich finaliści poprzedniej edycji - Mateusz Ziółko i Rafał Szatan. Panowie zaśpiewali utwór Shallow! Tego wykonania i stylizacji nie zapomnicie na długo!

Najnowsze